Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a macska tartás "előnyei"...

Mik a macska tartás "előnyei" és "hátrányai"?

Figyelt kérdés
Tapasztalt (benti) macska gazdákat kérdezek, hogy miért jó és miért nem jó macskát tartani (vagyis milyen bajok lehetnek vele)?
2010. okt. 22. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányok...hmm...kezdetben a kiscicát talán nehéz megtanítani a szobatisztaságra, bár nem reménytelen.:) Az elhullajtott szőrszálakra/csomókra is készülj fel, na meg hogy ha rakoncátlan a cicus akkor hajlamos a körmeit a tapétán vagy épp a szőnyegen élezni. Előny: ha ezeket vállalod akkor egy életre szóló barátot kapsz.:) Kevés elbővölőbb dolog van egy cicánál...:)
2010. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind két cicám elsőre beletalált az alomba, és azonnal szobatiszték lettek. És nem is kaparnak szét a kaparófán kívül semmit. :)

Hátránya a rengeteg szőr egész tavasszal és nyáron... Amire végig érek a lakáson a porszvóval, kezdhetném elölről, mert már megin minden csupa szőr...

Hátránya, mint bármelyik állatnak, hogy nem utazhatsz el csak úgy hetekre. Viszont ebből a szempontból jobb mint egy kutya, mert akár egy hétvégére simán egyedül hagyhatod.

Előnye hogy borzasztó aranyosak, viccesek, nagyon tudnak szeretni, és nagyon szerethetőek. Hogy mindig örömmel vár valaki haza, hogy megvigasztal ha sírsz... Igazi egyéniségek.

Én nagyon szeretem őket. :)

Viszont ha szobacicát szeretnél, célszerű kettőt tartani, hogy ne unatkozzon amig egyedül van, meg amúgy is jobban le tudja vezetni az energiáit. És két cica nem dupla gond, viszont dupla élvezet. :)

2010. okt. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 köles válasza:
Jaj, a szobatisztaságra szoktatástól ne félj! Azt megtanulja magától a cica kb. egy hét alatt. Nekünk az első időben, ill. hónapokban az nagyon fura volt, hogy amikor nem aludt, állandóan rohangált. Azt gondoltuk, majd az ölünkben dorombol egész nap. Hát, nem így van. A cica nagyon önfejű, rengeteget kell hozzá alkalmazkodni. Olyan, mint egy pici gyerek. Sok mindent elhatároztunk: nem engedjük az ágyba, a konyhaasztalra stb. De hiába próbálkoztunk bármivel (szidás, rákiáltás, ráütés, spriccelés, jutalomfalatok), a cica azt csinálja, amit akar... Kaparófája, kaparószőnyege is van, de mindent kapar, ami szőnyeg, ajtó, táska ill. természetes anyagú fonott kosár, bár tönkre nem tett semmit. A szőre is hullik fél éves kora után, így a ruhák, szőnyegek, bútorok állandó takarításra szorulnak... Első időben pedig jócskán jár anyagi befektetéssel: kell neki 3-4 oltás 3000-5000 ft-ért, bolhairtás, nála rühatka is volt, ivartalanítás kb. 13000 ft-ért, alomtálca, jó minőségű alom, kaparók, játékok, szállítókosár és egyre több kaja... De jó hogy itt van: nagyon aranyosan játszik, hozzád bújik, dorombol, vár hogy hazajöjj a munkából, ragaszkodik, szeret, nagyon cuki dolgai vannak, egy egyéniség.
2010. okt. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a macskatartásnak nem előnyei és hátrányai vannak. Ha csodálod a macskákat, tartsál minden velejárójával. Ha előnyöket és hátrányokat mérlegelsz, nem érted ezt a csodálatos lényt és nem való neked.
2010. okt. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó hogy mérlegelek csak azért jó lenne tudni milyen velejárói vannak, mire kell odafigyelni.

Meg ugye ki foglalkozna vele addig amíg iskolában vagyok, anyukám meg dolgozik..

A másik az hogy még mindig nem tudom eldönteni, hogy egy macskának jó e ha panelben lakik, mert ugye nem tud kimenni a szabadba... (csak az erkélyre) Valamiért sajnálnám ha egész életében nem léphetne fűre. Macskát sétáltatni meg nem hinném hogy lehet. Vagy ha engedné is hogy pórázt tegyek rá, akkor még az is megeshet hogy egy kóbor kutya rátámad sétáltatás közben és elrohan.. Áááá, én nem tudok dönteni, hogy jó ötlet lenne e macskát tartanom...

2010. okt. 23. 14:23
 6/12 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk a témáról:


[link]

2010. okt. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=w0ffwDYo00Q

ajánlom figyelmedbe az egész sorozatot, ott van a jobb oldali hasábban a többi rész :)

2010. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: atyaég, ez teljesen olyan, mint az én macskám, leszámítva persze a kinézetet =D

Bár szerintem ezek a videók minden macskára jellemzőek, szóval én is ajánlom őket a kérdezőnek =D

2010. okt. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező! Az utolsó hozzászólásodhoz: Ha ki akarod engedni az erkélyre, be kell hálóznod az egészet. Ez nem vicc, a macska nem "esik mindig a talpára", súlyos következménye lehet ha kizuhan az emeletről, arról nem is beszélve hogy nem tud felcsöngetni hogy engedjétek be.

A másik: nekem két cicám van, két hónaposan kerültek hozzánk, már nem sokkal azután el is kezdtük a hámhoz való szoktatást, először csak lakásban, póráz nélkül, napi 1-2 órára raktuk rájuk, aztán még mindig lakásban, de már a pórázt is hozzácsatlakoztatva, aztán miután minden oltást megkaptak, lementünk velük. Az egyik azóta is imád sétálni, a másik viszont egy idő után már nem akart jönni, mostmár egyáltalán nem visszük, mert ha megpróbáljuk levinni haza akar menni, amint kinyílik a bejárati ajtó sprintel fel 3 emeletet a lakásajtóig:) Úgyhogy ennyit erről hogy "szegény szobacicák" meg a macskák csvarogni akarnak. Hát ő nem akar. Anyukámék cicája is lakásban volt mindig, és nem akar elmenni, ha kinyitjuk a bejárati ajtót, akkor se megy ki. Viszont ha sétáltatni akarod, készülj fel hogy a macska nem kutya,nem fog arra menni amerre te akarsz. Állt egy kisebb területen maradnak meg, azt vagy 10000x körbejárják, nem valami izgalmas elfoglaltság, de legalább szívok egy kis friss levegőt:)


Amúgy sokminden azon múlik, mennyire értesz a cicákhoz. Még mielőtt elhoznád a cicust olvass el jópár szakkönyvet, olvasgass fórumokon, beszélgess tapasztalt macskatartókkal, egyet tudok is ajánlani: www.juniorrezervatum.hu, az oldal fórumján rengeteg "veterán" macskás van, és innen akár örökbe is tudsz fogadni cicust:)


Páran írták előttem hogy fogadj be két cicát, ezt MAXIMÁLISAN támogatom, tényleg nem duplagond, hanem duplaélvezet:) Az "egyke" cicák ugyanugy ki akarják élni az ösztöneiket, és ha pl nincs kivel gyakorolnia a vadászatot, vagy verekedősdit játszani, akkor bizony téged fog megtalálni! Két cica nem igényel nagyobb helyet mint 1, és nem is kerül sokkal többe, viszont összehasonlíthatatlanul nyugodtabbak és kedvesebbek mint az "egyke" cicák. ( tisztelet a kivételnek) Ez tapasztalat!

Előnyöket és hátrányokat nem írok, mivel nincs viszonyítási alap...Nagy általánosságban elég nehéz "előnyt" írni egy olyan dologról, aminek nem gyakorlati haszna van, hanem érzelmi töltete.

2010. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha macskaszerető lennél akkor föl sem merült volna benned ilyen formában a kérdés!Ha meg nem vagy az akkor mi a fenyének kellene bekényszeriteni a lakásodba egy bármilyen állatot?Csak hogy állatbarátnak higgyenek?Nem attól az valaki,az állat megérzi ha szeretik de ha nem azt is.Jól meg kell gondolni!!Egy állatot szeretni és nemcsak néha szeretgetni kell!!!

Azonban dicséretes hogy legalább ki kéred más-tapasztaltabbak -véleményét!Az enyém ez és akié más én azt is tiszteletben tartom.

2010. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!