Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan űzzem el a kóbor...

Hogyan űzzem el a kóbor macskákat az udvarunkról? Most fogunk beköltözni.

Figyelt kérdés
15Éve nem lakik senki ezen a telken és a jó szomszédok kedvesen etették a kóbor macskákat(magukhoz azért nem vették ) akik mindig ide fialtak a kertbe.Hogyan zavarjam el őket?
2010. okt. 27. 06:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk ugyanez volt a probléma anno. Mi megoldottuk.

Vettünk egy kutyát........

2010. okt. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim válasza:
Új ház vagy régi? Nem írtad, hogy pontosan hány macskáról van szó, mert ha pl.: 20 v. több az felelsleges, de ha csak 2 és a ház rendelkezik padlással + melléképületekkel, akkor érdemes megtartani, mert megeszi az egereket, sőt a mienk a patkányt is megfogja!
2010. okt. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:

Régi,de most újítottuk fel.Van vagy 15macska a szomszédok etetik őket.meg van 4kiscica azt a tetőre szülte az anyjuk.KIRÁLY!

Mondjuk a kicsiknek már van helyük,őket elviszik,keresnek nekik gazdit.A nagyon telesz@rják az udvvart.2pici kutyusom van,2kg alattiak..félek hogy valamit elkapnak a macskáktól.

2010. okt. 27. 07:23
 4/64 A kérdező kommentje:
Párom szeretne egy huskyt,de én most még nem.Egyenlőre babaproject-en vagyunk,már több,mint egy éve próbálkozunk,remélem azért lassan bekopogtat a gólya hozzánk.,nem tudnék egyszerre ennyi mindennel megfelelően foglalkozni.Mondtam neki,nagy kutyus majd akkor lesz,ha már van babánk.
2010. okt. 27. 07:27
 5/64 anonim ***** válasza:

mással nem lehet őket elkergetni csak kutyával. Nem baj ha pici a kutya, csak ne szeresse a macskát. Nem kell, hogy megtámadja, elég ha mindig megugatja, és elkergeti.

Tieid nem ilyenek?

2010. okt. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
Igen valóban csak kutyával. Nekünk van kutyán, de a szomszédéknak nincs, oda szarnak a macskák a teraszra is.Már borssal szórják be a teraszt.
2010. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 nagyontamas ***** válasza:

Amit a kutyákról írtak az mind igaz, de nekem van egy 5,6 kg os harcedzett kandúrom, az úgy védi a területét, hogy még az utcáról is elkergeti a riválisokat.

Mégse ez az igazi, mert a lány macskákkal nem ilyen harcias :o)

2010. okt. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok,hogy ilyen sokan írtatok.:)

Köszönöm.Igazság szerint a párom egy "állat"..és nem akarom,hogy ő vegye a kezébe a sorsukat,gyűlöli a macskákat....ezért is kérdeztem,hogyan zavarhatnám el őket?

2010. okt. 27. 09:30
 9/64 kisnita ***** válasza:

Szia!


Nyugodj meg a kutyáid nem tudnak semmilyen betegséget elkapni a macskáktól maximum a férgességet, de ha rendesen féreg hajtva vannak akkor ez sem lehet nagy gond.

Attól, hogy 2 kg alatti még kutya-úgy is kell rájuk tekinteni. Nekem is voltak Yorkik (ők is pici fajta kutyák) kinti-benti kutyák voltak, elvileg szoba kedvencek, de egy pillanatra nem tudtak a seggükön ülni a szobában, egész nap kint szaladoztak az udvaron még nyáron nagy melegben is, alig tudtuk őket becsalni. Mikor ideköltöztünk tele volt az udvar egérrel, patkánnyal és a szomszéd néni 9! macskája is ide járt egerészni. A yorkik ügyesen elintézték a dolgot. A macskákat elkergették a rágcsálókat meg megfogták. Az durva volt mikor jöttem haza és a garázs előtt ott volt egy nagy döglött patkány, majdnem akkora volt a kutyám :S Alig fért rá a lapátra :S A hideg kis kirázott:S

Úgyhogy ne aggódj a kutya az kutya akkor is ha 2kg meg akkor is ha 40 kg, el fogják üldözni a macskákat csak engedd ki őket az udvarra had fedezzék fel az új környezetet, ha van köztük ivaros kan akkor az majd szépen körbepisili a telket, hogy az az ő területe.

Minél többet vannak kint annál jobb, éjjelre azért vidd be őket, főleg így rossz időben.

2010. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:

"volt egy nagy döglött patkány" - a yorkit erre tenyésztették, nem szobakutya, hanem patkányvadász :)

Amúgy én azt mondom, hogy felügyelet mellett nézd meg, hogyan viselkednek a macskák a kicsi kutyák láttán, ha a két kis eb lerendezi a dolgot, akkor oké, de ha nem, akkor nagyobb kutya kell...

A férgességen kívül a veszettséget elkaphatják a macskáktól kutyák, de gondolom a kutyáid oltva vannak, úgyhogy ez már tárgytalan. Szóval féregtelenítsd őket rendesen, és nem lesz gond, amíg nem lesz egy nagyobb kutya.

De ha néha ti is rájuk kiabáltok, talán az is használ...

2010. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!