Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegségeket terjeszthe...

Milyen betegségeket terjeszthet, milyen káros hatással van egy jelenleg kb 15 tagú kezeletlen, oltatlan kóbor macska falka (csak etetve vannak) a szomszédokra, ahol kiskutya is van és hamarosan kisgyerek is lesz?

Figyelt kérdés
A macskák folyamatosan szaporodnak.
2010. okt. 27. 20:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Te mit tennél, ha ez a te szomszédságodban lenne, neked lenne kiskutyád és gyereket terveznél?
2010. okt. 27. 20:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A valóban súlyos betegségek, amiket a macskák hordozhatnak, nem terjednek át az emberre.

Ami átterjedhet:

1.bélféreg,ha megfogjátok a macskákat vagy a széklettel érintkeztek. Valószínüleg ezt nem teszitek. A macskák csak olyan helyre ürítenek ami száraz, és el tudják kaparni az ürüléküket. Nem fognak nektek a verendára sz.rni. A kutyákat feltételezem hogy rendszeresen féreghajtjátok, ahogy azt illik, úgyhogy rájuk nézve nem jelent túl nagy veszélyt. Ha vmi furcsa okból kifolyólag ti kapnátok el (nekem még úgy se sikerült hogy kiskoromban kóbor macskákat puszilgattam), akkor ugyanugy féreghajtással kell titeket is kezelni.

2. bizonyos hasmenést okozó baktériumok, szintén széklettel, vagy ha megfogjátok a cicákat, aztán mondjuk a szátokat egymás után (u.a. mint a féregnél)

3.toxoplazmózis: na ez már kicsit bonyolultabb, inkább nem is részletezem, nagyon hosszú, itt egy link:

[link]


Egyébként sztem próbálj segítséget kérni állatvédő szervezetektől, menhelyektől. Jól tudom a sztoridat, olvastzam a másik kérdésedet is, tényleg nem komplettek a szomszédaid hogy ilyen áldatlan állapotot hoztak létre, de legyél te az okosabb és a humánusabb. Ezek is érző élőlények, akár te magad, ugyanugy képesek félni, szenvedni.


Nagyjából ennyi. Létezik még olyan is hogy macskakarmolásos betegség, harapással, esetleg karmolással lehet elkapni, enyhe influenzaszerű tünetekkel jár, lefolyási ideje pár nap, és meglehetősen ritka.

Az igazság az hogy a betegségek nagy részét nem a macskák terjesztik, hanem az egerek/patkányok, amik a természetes zsákmányállataik.

2010. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az hogy gyereket terveztek az még nem jelenti azt hogy nemsoká lesz is:D
2010. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Én voltam az a "bunkó", aki "beszólt" a kérdezőnek.... Ugyanis felvilágosítottam, hogy nem csak "elhajtani" kéne a cicákat :)
2010. okt. 27. 21:52
 5/6 A kérdező kommentje:

Legyél te az okosabb és a humánusabb. Ezek is érző élőlények, akár te magad, ugyanugy képesek félni, szenvedni.

Ebben nagyon egyet értek veled! De a kérdezőnél sajnos nem láttam belátást e témában. Kíváncsi voltam, hogy én vagyok e a bunkó, tudom nem vmi szépen szóltam be, de feldühített a buta és tudtalan hozzáállás.

2010. okt. 27. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Csapdákat tennék le, s befogták őket;ivartalanitanam, Oltanam őket. És úgy engednem vissza, sokan így csinálják. A másik meg az h old, Ivarzalanitod őket és gazdit keresel nekik
2022. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!