Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új macska bemutatása? Lehetetl...

Új macska bemutatása? Lehetetlen!?

Figyelt kérdés

Vasárnap került hozzánk egy 5 hónapos fiú cica és már velünk van fél éve egy 9 hónapos nőstény is. A nőstény ivartalanítva van és mindketten azonos fajtájúak.

A kicsit külön szobában tartjuk, 2 nap hagytuk h megszaglásszák egymást. Az idősebb részéről fújás, morgás és pofonok. 3-ik nap harc...Ma, a 4ik napon a helyzet változatlan, illetve annyi, hogy a kicsike sok pofán után már visszatámad néha-néha...

Próbáltuk őket 1ütt játszatni, finomat adni nekik, de sajna az idősebbet ezek nem kötik le. A kicsivel láthatóan nem lenne gond, játszik, eszik, a nagy viszont abban a pillanatban, hogy meglátja támadni akar...Ha megfogom morog.

Nem tudjuk mitévők legyünk, hagynunk kellene őket továbbra is verekedni, zárjuk el őket több napra? Mi a teendő?

Sajnos hiába olvastam sokat erről a témáról, a harcok nem akarnak szűnni. Hogyan tudnám a nagyobbik figyelmét elterelni (lehetetlen!) a kicsiről?


2010. okt. 28. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok türelem kell hozzá,mert a nagyobbik cica védi a saját területét,és betolakodót lát a másik cicában.Minden nap,ha teheted naponta többször is kis időre foglalkozni mindkettővel,barátkoztatni,és ha a régebbi cicus támadni akar,akkor rászólni,hogy nem szabad.2 hét elvileg elég rá,hogy össze szokjanak,és utána már ellegyenek együtt.Remélem kicsit tudtam segíteni.
2010. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem 15 macskám van, most került hozzánk két kis új egy hónapos, egy fiú, egy lány. A régi cicák közül volt, amelyik rögtön barátkozott, játszott velük, mintha már régóta ismernék őket, és voltak, akik fújtak rájuk stb......viszont mostanra (kb. 3 hét) már minden helyre állt, összebarátkozott már az összes az "új" cicákkal.

Kell egy kis idő nekik, és hát a macskáknál is van, amelyiknek ilyen a természete, a másiknak meg olyan, de tartósan nem fog ez így maradni, nyugi ;)

2010. okt. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor hagyjam őket mindennap pár órát, hogy üssék egymást? :(

2010. okt. 29. 01:58
 4/6 anonim ***** válasza:
A legrosszabb amit tehetsz ha különválasztod őket. Nagymamám is ezt csinálta. Az egyik macsek első pár találkozásnál lekevert egyet a másiknak erre ő "Úristen meg fogják egymást ölni" alapon szétcsukta őket külön helyiségbe. NA azóta se lehet őket összeereszteni, mert mindkettő megnőtt és tényleg szétmarják egymást ha összetalálkoznak. Ereszd össze őket és pár pofon után lenyugszanak. Aztán nem lesz gond velük.
2010. okt. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mi macskánk "befogadott" egy másikat magától. Azóta az is nálunk kajál, meg alszik.

Viszont tegnapelőtt be akart jönni egy harmadik (egy kölyök) a nyitott kapun, a második meg elzavarta. Jobban csinálta, mint egy házőrző :). Szerintem csak a kajamennyiségét féltette, nem a területet.

2010. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Unokatesóm módszere, de beválik :-), én is próbáltam. Meg kell mutatni a kis jövevényt a "réginek", és nyomatékosan azt mondani a szemébe, hogy az új cica is a családunk tagja, szeretjük, és nem szabad bántani. Hülyeségnek hangzik, de beválik!!!
2010. nov. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!