Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit adtok enni a cicátoknak?

Köles kérdése:

Mennyit adtok enni a cicátoknak?

Figyelt kérdés
A mienk szerintem nem eszik sokat: 1 alutasakos kaja és kb. egy marék száraz egész napra, mégis láthatóan hízik. Fél éves, szeret játszani, szaladgálni is, de félek, hogy idővel elhízik.
2010. okt. 29. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicáim tányérja szinte mindig tele van. Nem azért, mert nem esznek, hanem mert mindig mikor elfogy, akkor gyorsan rakok még bele. Este általában szárazat kapnak, mert az hosszabb ideig megmarad, de reggel, mikor üres a tál akkor alutasakosat szoktak kapni. Egyik se hízott még el úgy, hogy kétségbe kellett volna esnünk, hogy jaj ez már kóros... (pedig jóideje megvannak a macskák)
2010. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én cicám 1.5 éves sziámi kandúr.. Most, hogy jön a hideg, nagyon sokat eszik.. De nem hízik.. Már odáig fajult a dolog, hogy kutyakonzervet (3 napig elég neki, 1250g) kell vennem neki..Tudom, nem cicának való, de nem bírnám anyagilag az alutasakosat.. Mellette még száraz cicatápot is eszik és kunyerál.. A Te cicud fejlődésben van, nőnie kell.. Egyáltalán nem eszik sokat szerintem.
2010. okt. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az nem sok, nyugodtan megehet ennyit. Fél évesen még növésben van, nem baj az ha gömbölyödik. Majd ha idősebb lesz, akkor kell kicsit jobban odafigyelni.

Második válaszadónak: NE adj kutyakonzervet, a cicáknak egészen más összetételű táp kell, pl szükségük van taurinra ami kutyatápban nincsen, a hiánya betegséget okozhat! Vannak olcsóbb macskatápok, keresd azokat!

2010. okt. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én macskám alig eszik a régi, tápos időkben 2 alutasak / nap (négy részre osztva) volt az átlaga.

Most nyershúsból 2 kis műanyag kávéspohárnyit eszik meg naponta, szintén négy adagban. Nem tudom ez mennyi sújra, de szerintem nagyon kevés. És mégis: mintha hízott volna a tápos időkhöz képest egy kicsit.

2010. okt. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszaitokat! Így tényleg nem tűnik soknak, amennyit adunk neki. Sajnos vannak rossz példák előttünk: 2 cica, akiknek a hasa a földet súrolja.. Pedig megkérdeztem és 1 kis kerek konzervet és tápot esznek egész nap, ami nem sok.

A második válaszadónak üzenem, hogy a CBA-ban kapható 400g-os macskakonzerv úgy emlékszem 120ft-ért. Az enyém nem eszi, de hátha a tiéd igen és olcsóbban kijössz.

2010. okt. 30. 07:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Fél éves, nemrég ivartalanított cicám van, kb. 2 hónapja van nálam. A napi adagja eddig kb. 1/2-1/3 cicakonzerv volt (450 grammos), meg egy marék száraztáp. Általában szokott előtte lenni kaja, mert az állatorvos azt mondta, hogy cica úgy is csak annyit eszik meg belőle, amennyire szüksége van. Majd a legutóbb azt is hozzátette, hogy ivartalanított macskáknál ez már nem működik, könnyen túleszik magukat. No, a kis gézengúz egy pár napja úgy elkezdett falni, hogy csak néztem. Kiborítok elé egy fél doboz konzervet, és 5 perc múlva elfogy. Pupilláztam is nagyokat, még észre nem vettem, hogy megy a hasa, és amíg nem találtam kis cicatejfogat a kajástálban. Fogzik a drága... Osztán majd meglátjuk, mennyi kajára áll be.
2010. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogzik, és csak rágni akar? A megrágott kaját meg nem köpi vissza? Akkor a nyershús most gazdaságosabb rágcsálni való lenne, pont akkorára vágva, hogy egyben ne tudja lenyelni. Az enyém, mikor először látott nyershúst, csak rágózott vele, jó sokáig.
2010. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A miénk reggelente kap egy egész alutasakosat, nap közben rágcsálhatja a száraztápot, ha éhes, este pedig egy negyed konzervet kap (400 g-os). Még csak fél éves, szóval növésben van, de nem látom úgy, hogy el lenne hízva, sőt, egész kis karcsú cica (nem sovány!).
2010. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk két fél éves ivartalanított kandúrbandink van:)

Napközben mindig van előttük száraz ( 1:1 CatChow : Reno)

Esténként pedig 100g konzerv egy nagy marék Royallal vagy Acanával. A cicáknak kell a folyamatos csipegetés.

2010. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. nov. 7. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!