Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám a 5 hónapos...

Hogy tudnám a 5 hónapos perzsa macskám megnevelni hogy mit szabad és mit nem? Mert van egy tengeri malacom és mindig beugrik hozzá .

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Hát egy macska nem olyan nevelhető, mint pl. egy kutya. Sokkal önfejűbb. Nekem van egy 7 éves macskám, aki mindíg felugrik az ágyra. Ilyenkor mindíg kiabálunk vele, és lezavarjuk. Már megtanulta hogy nem szabad, de ha őrizetlenül hagyjuk mindíg felugrik. Aztán ha hallja a lépteinket, már ugrik is le. Ezzel azt akarom mondani, hogy talán megérti, hogy mit nem szabad neki, de mivel ünfejű állat, valószínüleg megpróbálja akkor, mikor nem vagy ott.
2009. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
78%

Szia!


Bizony, a cicák pontosan tudják, hogy a gazdi mit enged meg és mit nem. Nálunk a kettős nevelés is csodálatosan látszik: a cica a férjem jelenlétében véletlenül se közelítené meg az ágyat, de reggel, amint a férjem kimegy a fürdőszobába már is ott ül a fejem mellett és engedélyt kér egy finom mau-val, hogy felugorjon, begömbölyödjön a hasamhoz és begyűjtse a reggeli simit. A rafinált kis jószág fél füle a fürdő ajtaján van és amint nyílik az ajtó, már ugrik is ki az ágyból, mintha soha nem járt volna ott.

Ami tengeri malacot illeti: valószínüleg egy "fedő" a terráriuma tetejére megoldaná a gondodat. A cica nem nagyon bírható jobb belátásra, ha magára hagyod a tengeri malacoddal valószínüleg mindig be-be fog hozzá ugrani.

2009. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Szia.


Csatlakoznék közvetlen előttem íróhoz,én is egy "fedőt" javasolnék a terráriumra,mert sztem azért ugrik be a cicád,mert szeret minél körülzártabb térben aludni és el lenni,valamint azért,mert gondolom forgács van bent a röfinek,és az a cicusnak egy nagyon kényelmes meleg fekhely,na a lakótársról ne is beszéljünk...

Szerezzetek rá tetőt,és szóljatok rá a cicusra párszor erélyesen,hogy nem szabad,vagy ha már erre sem hallgat,ijesszetek rá egy kicsit egy "siccinnennel",és legközelebb kétszer is meggondolja,oda megy-e.

2009. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tedd a malacodat egy ketrecbe. Az a malacnak is baráti, és a macska sem tud beugrani hozzá. Meg hát egy macska ragadozó, még jó, hogy beugrik a rágcsáló mellé, örülj, hogy még van malacod!
2009. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nem úgy tűnik mint aki bántani akarná, inkább lefekszik mellé és szunyál a malaccal, amúgy meg az akvárium nagyon nagy és nem tudom honnan szerezzek akkora fedőt :S
2009. jan. 6. 16:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Üvegesnél tudsz rá vágatni üveglapot hozzá :) nekem pl a halakkal van így a cica miatt.. csak én le is vellukszoltam a szélét h cicabiztos legyen:) esetleg, hogy a levegő ne szoruljon be ilyen tyúkhálót is lehet kapni és azt fakeretbe fogatni és úgy rátenni :) de szerintem is a ketrec lenne a legjobb, az én hörimnek is az volt anno. nekem pl a halakkal van így a cica miatt.. csak én le is vellukszoltam a szélét h cicabiztos legyen:)
2009. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy még nem bántja a malacot, de később talán igen! (bár a perzsacicák igen lusta jószágok...) A ketrecet meg nem azért írtam, hogy nem lenne esetleg elég mozgástere a malacnak, hanem azért, mert abból jobban érhetik az ingerek! És szabadabbnak érezheti magát, meg nem csak mindig felülről érkeznek számára a dolgok...

De ha nem akarsz ketrecet (aláírom, nem vmi olcsó) akkor meg erősíts egy szúnyoghálót vagy vmi ilyesmit a terrárium tetejére!

2009. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!