Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicára vigyázok, gondok...

Cicára vigyázok, gondok vannak vele. Pl. Miért nem használja a cica WCt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barátom rámbízott egy másfél éves cicát 3 hónapra.


Sajnos másfél nap után gondjam vannak vele.

Az első - lagnagyobb - hogy nem hajlandó a cicawcbe pisilni.

Már megöntözte a parkettát, a szőnyeget és egyszer a kádba is odacsinált.

A nagy dolgokat szerencsére a dobozban végzi el.

A gazdija valami rózsaszín zacskós szilikonos macskaalmot adott, de sajnos nem tudta megmondani, hogy ezt szokta-e mindig venni.

Ezen probléma miatt a cica - bármennyire is sajnálom - a fürdőszobába van zárva a nap jelentős részében.

Mit tudtok ajánlani? Cseréljek almot klasszikusra? Vagy esetleg másik szilikonost próbáljak ki? Esetleg keverjem a kettőt?


A másik probléma, hogy nagyon vad.

Arra gondolok, hogy A. trauma érte, B. csak bizalmatlan, C. az alap természete ilyen.

Mivel eddig vadat/félőset csak kint tartott macskában láttam, gondoltam megkérdezem:

a ti cicátok (ha vad alaptermészetű) mennyi idő alatt barátkozik össze idegenekkel.

Ha esetleg bántották vagy a gazdija nevelte félre, mit lehet tenni?


Attól félek, hogy elszokik a szeretettől, még vadabbá válik.

Nagyon türelmes vagyok vele, beszélek hozzá, nem erőltetem a kontaktust (azért néha megsimogatom a buksiját, de ilyenkor megretten és elhúzódik).

Egyéb jó tanács hiányában valószínűleg ezt fogom folytatni.


Előre köszönök minden tippet, tanácsot.


2010. nov. 2. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A cicáknál előfordulhat, hogy ha nem a megszokott fajtájú macskaalmuk van nem hajlandóak a cica wc-be járni. Illetve az is lehetséges, hogy megviselte a környezetváltozás és azért csinálja. Ivartalanítva van a macsek?
2010. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert nem udvarias!
2010. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ivartalanított 1.5 éves lány cica.
2010. nov. 3. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!