Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik allergiások a macskaszőrr...

Akik allergiások a macskaszőrre, azok milyen fajta macskát vehetnének ami nem okoz allergiás tüneteket?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 11:22
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Meg annyit, hogy a Szfinxet azert nem ajanlom, mert sok baj van a borevel. Mivel nincs szore, igy szaraz a bore es allandoan kenegetni kell, nyaron meg nem mehet a napra, mert leeg, igy ruhat kell raadni....igaz a hosszuszorut meg allandoan fesulni kell, tele a lakas a szorevel...szoval...nem konnyu dontes.
2010. nov. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Szia!

Régebbi a kérdés, de mint egy kb. ex-macskaallergiás most úgy érzem minden ilyenre válaszolnom kell :D :)

Az allergia oka a macska fehérje, ami leginkább a nyálban található meg, és a macskák a mosakodás során viszik fel a szőrükre. Erre megoldás ha többet fürdeted te a cicádat, többet takarítasz és a fresnapfban lehet kapni állítólag egy port, amivel ha beszórod a cicád, csökkenti a fehérje hatását.

Ha csak kezdetlegesek a tünetek szerintem nem muszáj fajcica, bár az orvosok véleménye megoszlik, én vagyok az élő példa, hogy a szervezet egy idő után képes ellenállni az allergiás irritációnak. Barátoméknak 2 macskájuk van amikor először mentem át, aludtam ott hát kb a taknyom-nyálam egybefolyt, rendszeresen ki kellett takarítani mindent ha én mentem át aludni. Ez 5 éve volt. Tavaly vettem észre, hogy már nincs semmi bajom és hogy képes vagyok együtt aludni a macskáival. Jelenleg egy abesszín cica (a szépsége miatt választottam, nem hypoallergén) boldog tulajdonosa vagyok, az allergiám 4 keresztről 2re csökkent, ami annyit jelent, hogy csak akkor kezd el folyni az orrom, ha játszás közben a cicám véletlenül belém kap a körmével. De vele alszok mindennap, az arcomhoz szokott bújni és semmi, egy orrfújás egy szemdörzsölés sem.

De ugyanez igaz a kutyákra is, 4 keresztesen voltam allergiás azokra is, majd Mamám kapott egy kutyát, én meg a gyerekkorom nagy részét ott töltöttem, tavaly az allergiavizsgálaton a kutyaallergiát már nem mutatták ki.

Az egész gyerekkoromat úgy éltem le, hogy anyukám óvott a szőrös állatoktól és én azt hittem nekem sose lehet már se kutyám, se cicám. Pedig minden gyerek kisállatot akar. Ne essen félreértés nem hibáztatom, csak azt tette, amit jónak gondolt. De most 21 évesen rájöttem, hogy milyen fontos, hogy szoktassuk magunkat, ahhoz ami irritációt vált ki belőlünk, és ha lesz majd kisgyerekem és esetleg ő is allergiás lesz, biztos hogy normális mértékben az állapotát figyelve, de kifogom tenni ilyen környezetnek, hogy minél hamarabb csökkenjen az allergiája és ne olyan reménytelenül gondolok a szőrös állatokra, ahogy én tettem kicsinek. Persze ilyenkor mérlegelni kell, ha már aszthmás is valaki, akkor ez nem megoldható.

Ha jobban allergiás az illető, akkor is van megoldás a szibériai vagy a norvég erdei macska, kevesebb fehérjét termel a szervezetük és a legtöbb macskaallergiás ember nem produkál tüneteket a közelükben.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Tudtommal a bengáli is hypoallergén. Ez volt az egyik oka , hogy azt választottunk, de emellett még számtalan más is! :)
2014. aug. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Az orosz kék cica is elvileg kevesebb allergiát okozó fehérjét termel a nyálában. Igen a szibéria is jó. Én is épp cicát keresek. Csak én örökbefogadni szeretnék.
2015. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A bengáli is az. Nekünk az van :)
2016. nov. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ja , én már írtam ide 😂😂😂
2016. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!