Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kis segítség vesebeteg/húgyköv...

Kis segítség vesebeteg/húgyköves cicaval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanitott lány macskam.kicsit dundi,imád enni.Pár napja nem csak az alomba pisil és észrevettem,hogy a normál vizeleten kívül néha pár csepp rózsaszines (véres) pisi is jön.étvágya van,kedve jó.vettünk neki vese-húgyút tisztító, gyulladáscsökkentő tablettát.olvastam,hogy van pl a royal caninnak is diétás tápja,csak hogy ahoz jó lenne tudni savas e vagy lugos a vizelet kémhatása.esetleg lehet valahol kapni valami indikátor csikot amivel ez ellenőrizhető?természetesen ha nem múlik el,elviszem orvoshoz,csak most nem tudnék 15-20ezret kifizetni a vizsgálatokra. Köszönöm előre is a hasznos válaszokat
2010. nov. 6. 11:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom lehet-e kapni ilyen csíkot, de szerintem ez az orosi vizsgálat közel sem kerül annyiba. :O Mégiscsak biztosabb az, mert mivan ha valami más baja (is) van? Ráadásul a royal gyógytápjai nagyon drágák, úgyhogy én először a dokit javaslom, de háta lesz aki okosabbat mond!
2010. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az én cicámmal is ez van, bár ő már kezelve lett. Most nincsenek tünetei, de már egész életében gyógytápot kelle ennie. Ha kap egy jutalomfalatotot, vagy néha egy darab hússt az már nem gond, de az első hónapban rgyátalán semmi mást nem kaphatott, ez nagyon fontos!

A gyakorib a struvit kő, tehát hogy savanyítani kelle a pisit. De ez biztosra csak akkor derül ki ha megvizsgálják. Az én cicém amikor előjött ez neki mindenféle szurikat meg gyulladáscsökkentő gyógyszereket kapott. Mert ilyenkor a felgyűlt homoktől gyulladásba kerül a hugyhólyag.

Nem éri meg ezzel játszani, mert ha elzáródik a húgycsöve az akár halálos is lehet. Mondjuk a nőstény cicáknál ez ritkább, ugyanis nekik sokkal széleseb a húgycsövük mint a kandúroknak,de azért én nem kockáztatnék...

Mindenképpen mutasd meg dokinak. Az is lehet hogy a sok megvásárolt gyóyszer volt apénzkidobás. Nekem szurikkal, vizsgálattal, gyógyszerekkel, mindennel együtt, úgy hogy házhoz jött a doki, kb 15 000 Ft. volt a kezelés. Azt gondolom megérte.

2010. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A konkrét kérdésedre itt a válasz: [link]

Az indikátor papír sem olcsó, 4500 Ft. Az állatorvos másképpen is meg tudja nézni, milyen jellegű kövessége lehet a macskának. Az enyémnek úgy nézte meg, hogy a vizeletből tárgylemezre kent egy keveset, beszárította és mikroszkóp alatt vizsgálta a kristályokat. Egyértelműen látszottak a struvit kőre jellemző "koporsófedél" alakú kristályok, én is láttam. Így hát akkor és ott eldőlt, hogy melyik gyógytápot kell adni. Az enyém a Hills PD s/d tápot kapja kb. két hónapig, utána c/d-re kell majd váltani. Nem olcsók a tápok (1,5 kg=4.000 Ft), de nincs más megoldás, ha azt szeretném, hogy tünetmentes legyen a cicus. Itt van még egy kis olvasnivaló:

[link]

2010. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk a doki a Cat Chow Urinaryt ajánlotta, azt mondta, ha nem javul a helyzet 4-5 napon belül, akkor alaposabb kivizsgálás kell. Szerencsére bevált, 2 éve adjuk neki (keverve más tápokkal) és a probléma nem tért vissza.

2010. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Biztosítja a vizelet optimális pH szintjét, ezáltal segít fenntartani a húgyutak egészséges működését."


Ezt írják a Cat Chow Urinary-ról. Tehát ez nem célzottan hat a struvit-, vagy az oxalát kövekre, tehát nem gyógytáp (azok kb. 4-szer ennyibe kerülnek). Én is vettem (korábban) a cicámnak olyan tápot, amit kimondottan ivartalanított macskáknak ajánltak, de ennek ellenére mégis kialakult nála a struvit homok, elakadt a pisi. Másfél hetes intenzív orvosi kezelés mellett lassan meggyógyult, de (az orvos javaslatára) már csak a gyógytápot kaphatja, etetéskor elkülönítjük a többi cicától.

2010. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Engem mind a doki, mmind áz állatgyógyszertárós óvva intett a Cat Chow Urinary-től. Itt is csak rosszat olvastam róla.

Az én cicám Cat Chow sterilized-et evett, mégis kialakult nála a betegség. Úgyhogy most eszi a lelkem a méregdrága RC gyógytápot.

2. voltam.

2010. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szárazzal etetted mi? Mostmár ne edd magad emiatt....
2010. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A kényelem a fontos. Csak ezért benyújtják a számlát. Ezt azért tartsd szem előtt (google "cat urinary food", első találat):


"special diets which prevent the formation of one kind of crystal can actually cause the other"


Még itt tart a tudomány.

2010. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Száraz+alutasakos. De tápból csak mostanában kapott gyengébbeket,régen Acanat vettem. Remélem nem "visszafordíthatatlan" még a dolog.
2010. nov. 6. 21:03
 10/18 anonim ***** válasza:
Messze nem biztos, hogy köves a cicád.Más betegség is lehet. Sokkal jobban jársz egy orvosi vizsgálattal, mert onnantól tudod, mi a baja. Az én cicán 8 hónapos kora óta ivartalanított kandúr. Most a 17-ik évét éli. Közel 11 évig csak szárazat volt hajlandó megenni. Friskiest.Azóta sokszor noname tápokra is fanyalodunk. Viszont semmiféle vese problémája nincs.
2010. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!