Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miben található nagy mennyiség...

Miben található nagy mennyiségű K vitamin macskamérgezés ellen?

Figyelt kérdés
A macskámat megmérgezték. Utánanéztem és a macska bromadiolont tartalmazó patkánymérget evett. A cicámnak piros a feneke, és mindkét szemén a szemhártya nem húzódik vissza (eltakarja fél szemét). Elég zavart a viselkedése, már arra gondoltam hogy az idegrendszerét is tönkretette, de a belső vérzést sem zártam ki.. A méreg dobozán az állt, hogy az ellenszere a K1 vitamin. A K1 vitamin zöldségekben jelen van, de nem elég mennyiségben...:(
2010. nov. 6. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Állatorvoshoz kéne vinni, nem otthon ötletelni.
2010. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
orvos nem jutott eszedbe esetleg? ad neki egy injekciót pl...
2010. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erre a problémára találták ki, hogy gyógyszergyárban koncentrált készítményt állítanak elő. A kertben ilyet nem fogsz találni.
2010. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmiben. Ha nem viszed orvoshoz, elpusztul, ez ilyen egyszerű. Most napokig tartó intenzív kezelésre van szüksége ahhoz, hogy túlélje.
2010. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és még egy. A patkányméreg az elején nem okoz komoly tünetet. Mikorra igen, addigra olyan mérvű kárt okoz, hogy az állat menthetetlenné válik. Vagyis, ha tényleg szereted és segíteni akarsz neki, akkor nem hezitálsz.
2010. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Leginkább abban a Konakion injekcióban, amit az állatorvos azonnal bead(na), ha elvinnéd hozzá a macskát.


Megnevezés: KONAKION 10 MG/1 ML OLDATOS INJEKCIÓ

Kiszerelés: 5x1 ml

TTT kód: 210016843

Törzskönyvi szám: OGYI-T-04204/02

Gyártó: F. Hoffmann-La Roche Ltd.

ATC: B02BA01 Phytomenadione

Hatáserősség: +

Teljes ár: 977 Ft

2010. nov. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hétvégén történt ez a macskámmal és azonnal hívtam 2 állatorvost is, de hétvégén egyik sem fogad állatokat. Ma reggel fogtam a cicát és vittem is orvoshoz. A macska nem patkány-, hanem rókamérget evett valószínűleg. Az orvos adott neki injekciót, és kivizsgálta. A későbbiekben még be kell vinnem további kezelésre, de szerencsére nem sok mérget evett. Visszatérve a hétvégéhez, a gyógyszertár sem volt nyitva, itthon nálunk meg nincs patika, nem tartok a polcomon orvosságot!!
2010. nov. 7. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!