Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a cicámat?

Hogyan szoktassam le a cicámat?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2-3 hónapos kiscicáról lenne szó.

bent tartjuk a házban, de mivel kertes időközönként kiengedjük.

Viszont állandóan bekakil, bepisil, nem nyávog, nem kérezkedik.


A másik pedig hogy mivel bent alszik a házban, vagy székes vagy az ágyamon alszik.Viszont eléggé kellemetlen ez.Szeretném róla leszoktatni.Hogyan tehetném meg?Most is az ágyon van 3szor tettem le és mégis visszamászik.


2010. nov. 7. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Vegyetek neki egy cicaágyat, a szobád viszonylag nyugodtabb pontjára tedd, és ha bemászik az ágyba, mindig tedd bele a cicaágyba.

Vegyetek neki almot és az egyik "baleset" után tedd a "kupacot" az alomba, és hagyd ott, és tedd mellé a cicát. Mindenhol jó alaposan mossatok fel.


Amúgy miért baj, hogy az ágyba mászik? Én mindig hagytam, hogy feljöjjön az ágyra a macskám. Max alvás előtt áttettem a fotelba, vagy arrébb toltam.

2010. nov. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
mert rossz cica lett, ma egésznap a házban kakilt, eddig még nyávogott is de most,na meg azért ő felmászik hozzám és az nem túl egészséges ami azt illeti.
2010. nov. 7. 22:21
 3/17 anonim ***** válasza:

Tudod a macskák ilyenek..azért macska mert mindenhová felmászik ha ezt nem tudjátok elviselni akkor nem keleltt volna cica :D.

Az almot olyan helyre rakjátok ahol nyugalom van és amerre gyakran jár a cica.Egy idő után beleszokik majd.

Semmi bajod nem lesz attól ha az ágyadban alszik...

2010. nov. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
van egy nagyobb félperzsa cicám és ő olyan hogy addig nyávog míg kinem engedjük és légyszi ne mond hogy nem kell cica ha nem bírjuk elviselni, úgyanis szeretjük a cicukat
2010. nov. 7. 22:33
 5/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Ha oltva van veszettség ellen és 3havonta féreghajtva, akkor egyáltalán semmi bajod nem lesz a macskától.

Sokan azt hiszik, hogy egy sor betegséget terjesztenek, ami az emberekre is veszélyes, de ez nem igaz. 3 olyan problémás dolog van, amit mi emberek is elkaphatunk: veszettség -erre van oltás; férgesség-cicát rendszeresen kell féreghajtani és nem lesz baj; toxoplazmózis - csak várandós anyukák magzatára veszélyes, egyébként meg sem érzi az ember.


Más betegségüket nem kapjuk el. Még a bolháik sem tudnak rajtunk tartósan megtelepedni.

2010. nov. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
jha és egy ilyen pici cicától még nem lehet elvárni, hogy jelezzen, mint a nagy. Majd ha idősebb lesz, mag fogja tanulni, addig meg kell alom neki.
2010. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

mi még nem oltattunk cicát, én személyszerint nem is tudok róla.

Erről hol tudnék olvasni többet?

És mennyibe kerülnek ezek az oltások?

2010. nov. 7. 22:38
 8/17 anonim ***** válasza:
Ugyanennyi idős cicánk van, ráadásul nem is az első, sok kismacskánk volt már. Ebben a korban még nem kéredzkednek ki, neked kell figyelni őt, és kivinned, ha pisilnie vagy kakilnia kell. Ha odafigyelsz a cicára, nagyon hamar rá fogsz jönni, hogy hogyan viselkedik, amikor dolga van. A miénk olyankor abbahagyja a játékot, nyugtalanul elkezd járkálni a szoba sarkában, vagy félreeső helyre próbál menni. Olyankor azonnal kézbe veszem, és kiviszem az udvarra, ahol közel a házhoz, jól látható helyen van az alom. Már kezdi megjegyezni, hogy ki kell menni, sokszor szalad az ajtóhoz, ha dolga van, viszont ha épp nincs az előszobában senki, még nem nyávog, hogy valaki engedje ki, mint a nagy cicák. Mivel mindig figyelünk rá, még sosem volt baleset.
2010. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A székre és az ágyra pedig azért megy, mert ott érzi a szagotokat, ott érzi magát biztonságban. A miénk úgy szeret aludni, hogy valakihez hozzáér. Vagy a hasunkon alszik, vagy az oldalunkhoz simul. A kismacskának kell a testmeleg.
2010. nov. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

én budapesti állatorvosnál oltattam a kijárós cicámat (igaz, nem a drága díjszabásúak közé tartozik)


ő több betegség ellen kapott oltást, úgyhogy nem tudom pontosan csak a veszettség elleni árát, azthiszem valahol 1000-2000Ft volt.

A kutyáknak valami 2000-párszáz forint volt, azt tudom ( az ki volt írva az ajtóra egy figyelmeztetéssel). Cicákak meg olcsóbbak szoktak lenni a dolgok az orvosnál. Először duplán kell az oltás, aztán már csak egyszer.


De amúgy a veszettség eléggé kihalóban van az országban (szerencsére), de nem árt az óvatosság, én ezért oltattam be.


Jha a bőrgombát kihagytam, de szerencsére az sem annyira para.

itt egy lista a macska-betegségekről, ami emberre is veszélyes, azt írják:

[link]

2010. nov. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!