Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica lakásban mennyire rombol?

A cica lakásban mennyire rombol?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiscicát lakásba,de félek,hogy szét fogja kaparni az ágyamat.Kaparófára könnyen átszokik?És egyáltalán van olyan cica amelyik nem kapar?Bármilyen tanácsot elfogadnék egy cica lakásban tartásával kapcsolatban is.Akinek van cicája légyszi segítsen.
2010. nov. 8. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha van kaparófája akkor inkább azt szokta kaparni a macska, de ha nem, akkor is rá lehet szoktatni. Szerintem ezzel nincs gond.

Viszont az tény, hogy szeretnek felfedezni, mindenre felmenni, törni-zúzni, stb. Erről nehezebb leszoktatni őket, mert a macskát nem egyszerű tanítani, de azért szerintem meg lehet ezt is oldani. :)

2010. nov. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nekem is van egy kicsi szürke cicám !!!És szerencsére szobatiszta pedig kicsi,és nekünk még a szekrény mögé és képes bemászni ezért figyelni kell rá.*.*
2010. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Nekem 1.5 éves sziámi cicum van, lakásban.. 8 hetes korában került hozzám és akkor már volt kaparófája. Párszor végig húztam rajta a mancsát és tudja mire való. Ez nem azt jelenti, hogy néha nem lepi meg a szőnyeget... De nem csinál nagy kárt.Csak rá kell néha szólni. Cicum soha nem lógott a függönyön sem.. Szerintem nevelés kérdése az egész. :)

2010. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kaparás az valóban elég kellemetlen tud lenni, nálunk megkaparták egyszer a monitort, a hangfalakat, a szék támláit, a szekrényt. Ha veszel kaparófát és megmutatod neki akkor valószínűleg azt fogja előnyben részesíteni de ne vegyél rá mérget hogy máshol nem fogja a karmait próbálgatni, de a macska már csak ilyen:) Ha rajtakapod hogy tiltott helyen élesít akkor erélyesen rá kell szólni és azonnal a kaparófa elé tenni a macskát. Ha ezt párszor megcsinálod akkor meg fogja érteni mit akarsz tőle, kérdés hogy fogja-e érdekelni.:)
2010. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A mi cicánknak van kaparófája, 2 is, az egyik igazi fadarab =) Ennek ellenére sajnos ha nincs a közelében egyik sem, és kaparni támad kedve, akkor nekiesik a tapétának =/ Illetve hiába van macskafüve, előszeretettel rágcsálja a szobanövényeket... Szóval a miénk ilyen "csakazértis" kiscica, de gondolom, nem ez az általános, szóval ne ijedj meg =) És ha mégis okoz valami kis kárt, hidd el, pótolja az a szeretet, amelyet egy doromboló kis szőrgombóctól kapsz. (L)
2010. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Tényleg szeretnek rombolni, az enyém ma is leszakította a függönyt, leborította a növényt... de ez azért van, mert szabadságra vágyik, szóval pár órára naponta ki kell engedni (ha van rá lehetőség), hogy kijátssza magát és utána már nyugodtabb.
2010. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk keletkezett két apró folt a falon, plusz cserép-, és vágott növények lelegelve. De most, hogy már több mint egy éves, komoly cica, kiszállt a lakásromboló bizniszből.
2010. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat.

Még arra lennék kíváncsi,hogy az akvárium biztonságban van-e a cica mellett vagy fordítva.Vannak halaim,persze nagyon szépek,de őket nem lehet úgy szeretgetni,hozzájuk bújni,mint a cicákhoz.Már régóta szeretnék cicát,de már csak ez a kifogás ellene.

2010. nov. 8. 19:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Akváriumot le lehet fedni úgy hogy ne tudjon horgászni. De arra ne vegyél mérget hogy hozzá tudsz majd bújni, ez személyiség függő, nem mindegyik cica bújós.
2010. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Le van fedve az akvárium,csak azért kérdeztem,hogy nem-e rágná meg a levegőztető vezetékeit.Amúgy én úgy tudom,hogy a cicák közül a nőstények bújósabbak és szelídebbek és én nőstényt szeretnék.Régen voltak cicáim és ők is bújósak voltak.

De azért köszi.

2010. nov. 8. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!