Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kicsi kora óta házban tartott...

Kicsi kora óta házban tartott macskát vissza lehet szoktatni a természetbe?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves kandúrom,de rengeteg kárt okozott már eddig is (virágok,poharak,tányérok stb. sínylették meg a dolgokat)

Ráadásul apámmal állandóan vitázom miatta,mert ő el akarja paterolni a cicát én meg pont hogy védem a macsekot. Gondoltam,ha sikerülne kiszoktatni az udvarra,akkor sok gondot "levennék a szüleim hátáról" és a macskától sem kéne megválnom.

Sikerült a dolog már valakinek?


2010. nov. 9. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Ivartalanítás segítene a problémán.
2010. nov. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Attól függ milyen házban laktok.Hog vannk-e ott más macskák pl kóbor cicák.Mert ha igen akkro könnyen kicsipkézhetik a tiedét .arra is esély van,hogy teljesen elvadúl.Minden esetre meg leeht próbálni,de majd csak tavasszal,hog legyen ideje hozzászokni a kinti hőmérséklet változásokhoz.Rakj rá egy 15-20 méteres pórázt az első egy-két hónapban majd közsd az ajtódhoz.Így megszokja,hogy nem kivan dobva és nincs mitől félnie csak nagyobb szabadságot kap :).
2010. nov. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom az ivartalanítás,hogy jön ahhoz,hogy a macska rombol..az én ivartalanított macskáim úgyan úgy eszi ka szobanövényt és szednek egy-két bútort és néha felborítják a tárgyakat.Az ivartalanítástol nem lesz egy helyben ülő macsek :):
2010. nov. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Ki ne kösd a macskát! Kínzás. Mi van, ha beszökik az udvarba egy kutya?
2010. nov. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Kínzás!!

És így kell csinálni.Egyébként meg leírtam,hogy attól függ MILYEN AZ UDVAR

Az a kínzás ha csak úgy kirakja az meg azt se tudja mívan elkószál netalántán a szomszédba ahol kutyák vannak.Vagy kimegy az útra hao lelcsapja a kocsit mert még életében ne mlátott autót vagy ha látott is már nem emlékszik rá..

Ja és nem kéne mindenre ráírni hoyg huu kínzás!!!Gondolkodni kéne....

Pórázon lévő macskára nyílván figyelni kell...

2010. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, napi 1 órát menj ki vele eleinte, majd egyre többet lehet kint, de éjszakára azért engedd be és egy külön helyen legyen egy helye(pl. előszoba, többi szoba elzárva, ott alvóhely, víz, kaja, macskawc). Ha van a szomszédban kutya kerítésen át mutasd meg neki hogy tudja, h megijedjen és ne menjen át.+ivartalanítás, vagy el fog tűnni.
2010. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Rakj rá egy 15-20 méteres pórázt az első egy-két hónapban majd közsd az ajtódhoz.Így megszokja,hogy nem kivan dobva és nincs mitől félnie csak nagyobb szabadságot kap :)."

Igen-ez az !!És ha már rajtvan a póráz azzal röpülést is meglehet vele tanitani,jól jöhet neki ha kergeti a pitbullom!!Jó hecc!!

2010. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Rakj rá egy 15-20 méteres pórázt az első egy-két hónapban majd közsd az ajtódhoz.Így megszokja,hogy nem kivan dobva és nincs mitől félnie csak nagyobb szabadságot kap :).


Nem értem, valakinek hogy lehet ilyen szörnyű ötlete.Ez tényleg állatkínzás.Arra nem is gondoltál, hogy egy 20méteres póráznak mekkora súlya van.A macska nem kutya, más az izomzata.Ez egyszerűen elképzelhetetlen!,Szönyű!

2010. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
esetleg kérhetnék még pár választ a kérdésemre a pórázos-kikötős ötleten kívül? (csak halkan félénken kérdezem) :)
2010. nov. 12. 23:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Írd be a Google-be hogy "cat aviary".Akár ez is lehet megoldás.
2010. nov. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!