Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg volt a cicám, az ágyra...

Beteg volt a cicám, az ágyra pisilve jelezte a problémáját. Azóta meggyógyult, de még mindig odavégzi a kisdolgát. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Nem akartam bántani míg beteg volt. Most verjek a fenekére ha meglátom mit csinált, vagy hogyan szoktassam le? Esetleg a takarót cseréljem le, mert azt azonosítja az alommal?
2010. nov. 11. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a szagot érzi és azért csinál oda? A takaró alatt a szövet, matrac nem itta be a cuccot?

A takarócserét mindenképp érdemes megpróbálni.


Az én cicám időnként az előszobában a kőre szeret pisilni. Sokan azt írják, hogy nem szabad megverni a macskát, de én ilyenkor rácsapok a seggére. Tudja, hogy mért kapott, mert utána hetekig, hónapokig megint nem meri ezt megcsinálni.

2010. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

szerencsétlen macska..

én csak sajnálom szegényeket, hogy bezárva tartjátok a lakásban..

nekik ez természetes ellenes!!!!!

2010. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden állat pisilve jelzi a territóriumát. Ergo, most már a sajátjának tekinti a fekhelyet...
2010. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
és mi van a toxoplazmózissal?
2010. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide a toxoplazmozis te okostojás?
2010. nov. 11. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ja. Ezt én sem értem...
2010. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A macska szaglása szuperjó, lehet, hogy te már nem érzed a macskapisi szagát az ágyon, de ő még igen, és alomként értelmezi.. Javaslom a takaró és az ágy teljes kipucolását, és ha így sem tudod távol tartani, akkor talán hasznos lenne beszerezni egy macska-távoltartó spray-t:) Állatboltokban általában árulják.. Ha távol tudod tartani az ágytól, ameddig elveszíti érdeklődését, akkor nyert ügyed van! Esetleg hasznos lehet egy vizipisztoly.. de nem lehetsz mindig a macs mellett! Én nem javaslom, hogy üsd a macskát, mert lehet hogy megcsinálja amit akarsz, de félelemből, és többé nem fog benned maximálisan megbízni mint korábban. Ilyesmit nem felejtenek el.. Persze nem mondom, hogy hímestojás, ha ráütsz a fenekére, és tudja, hogy miért kapta, akkor az is használhat:) De a durva agyabugyálás nem segít!

Egyébként egyszer jártam én is így, az egyik cicám egy ideig szobacica volt, és a tappancsával hordta fel a szagot az ágyra, és később rendszeresen odapisilt nekem is:S Hát nem volt egyszerű leszoktatni róla! Cica alá - a kedvenc helyeire - én azóta szoktam gyakrabban mosható plédet/rongyot tenni!

T.

2010. nov. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!