Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám megrántotta a lábát...

A cicám megrántotta a lábát és nem akar enni és nagyon bágyadt is! A fájdalom miatt nincs étvágya vagy lehet más a baja?

Figyelt kérdés
Szokása, hogy a tetőről leugrik (minden nap) és sehogy se tudjuk erről leszoktatni. Raktunk már neki oda deszkát, de akkor is leugrik sajnos elég magasról. Kb 1 hónapja a jobb első lábát emelte, 3x akkorára dagadt, mint alapállapotban lenne, valószínűleg rosszul ugrott le. Az orvos alig tudta megnézni, mert eléggé vad idegen kézben, főleg orvosnál... Szerencsére kiderült, hogy semmi baja, 1 hét alatt lement a duzzanat, persze ez alatt nem engedtük ki. Ma hívom reggel (1 órát volt kint kb) és mikor megtaláltam gubbasztott kint. Láttam, hogy a bal első lábát emeli és mintha a bal hátsót is enyhén húzná. Jobban meg se tudom nézni, mert elfut előlem és bebújik valahova. Enni nem akar és bágyadt is (gondolom a fájdalom miatt). Ideges vagyok, mert több cicámat lőtték meg és mérgezték meg fagyállóval. Bár tudom ezek nem annak a tünetei és nem is látok rajta semmilyen sebet és fagyállónál pedig szédeleg a cica ő meg csak sántít, de másnál előfordult, hogy a fájdalom miatt nem evett a cicája? Meg eléggé elrohan, elbújik, hogy hagyjam békén... De percenként nézek rá, mert nagyon féltem! :( Az orvost már kihívtuk, de csak este tud jönni. :S
2010. nov. 11. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Egyszerűen nem hagyod élni és csömört kapott attól, hogy mindig rajta van a szemed! Kicsit lazíts és meglátod rendbe fog jönni!
2010. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt nem értem eégszen, hogyha már több cicádat is lelőtték/ megmérgezték, mégis MI A FRANCÉRT engeded még mindig szabadon kószálni a cicádat??? Miért nem tartod bent a biztonságos házban? Ha egy cica kiskorától fogva úgy van nevelve, nem akar sehova elmenni. Felelőtlen vagy, szégyelld magad... Az meg hogy nem engedi megfogni magát, annak a jele hogy nincs megfelelően szocializálva, ami nem is csoda hogy ha csak enni jár haza. Mindenesetre az dícséretes hogy legalább az állatorvost kihívtad. Amíg az állatorvos megjön, próbáld megfogni és bevinni a házba mert nagy ciki lesz ha a dokinak arra kell majd várnia hogy te a macskát kergeted.
2010. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a mérgezés évekkel ezelőtt volt, de simán az is lehet, hogy csak megitták a fagyállót, mivel a macskák előszeretettel csinálják. A macska bent volt a házban fél éves koráig, én se akartam, hogy kimenjen, mivel az előző cicák után 4-5 évig nem mertem macskát vállalni, mivel látta, hogy mi is kijárunk és a kutya is és onnantól folyamatosan az ajtó előtt ül, nyávog, ordít, kapar és ugrál az ajtóra. Szerinted mit kéne csinálnom, lekötöznöm? Az udvarra megy ki és a tetőre, még a szomszédba sem jár át. Nem enni jár be, marha sokat bent van, kimegy megy egy kört és visszajön! Ha hívjuk jön. Nem azt írtam, hogy nem engedi megfogni magát, hanem hogy most nem engedte megfogatni magát, mert meg volt ijedve, ami nem csoda, miután szaltózott a tetőről. Ha tudnál olvasni látnád, hogy rendesen van szocializálva, írtam is, hogy csak idegen kézben vad és szerintem pont ez az, ami nem baj, ugyanis nem tudja csak úgy elkapni bárki, csak a gazdái. Nálunk rendesen megmarad, csak most volt beszarva. Már mikor írtam is bent volt a házban, azóta is itt van. Legközelebb olvasd végig normálisan, aztán szólj le! Eleve nem az volt a kérdés, hogy mi a problémád a mondandómmal, hanem hogy mi lehet a baja.
2010. nov. 11. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én macskáim is látják ahogy kimegyünk az ajtón, nem sutyiban szökünk ki...Nem akarnak kijönni. Figyelj, súgok valamit: ivartalanítás...
2010. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gyógyszert kap. Nem szeretnénk ivartalanítani, mert másik cicánknak nem forrt össze a varrat helye és nem akarom, hogy vele is ez legyen. Szóval nem azért járkál ki, pusztán csak kíváncsi! :)
2010. nov. 17. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!