Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sebes cica? Bővebben lennt

Sebes cica? Bővebben lennt

Figyelt kérdés
Cicámnak verekedésből lett egy sebe, le is lett kezelve, állatorvos is látta!Kenjük kék kenőccsel!Viszont a kutyánkhoz állandóan odamegy h nyalja neki a sebét!Fül tövénél van a seb, ahol ő nem éri el!És folyton szétnyalja a sebet neki!Mikro itthon vagyunk nem bántja, de mikor egyedül vannak folyton nyalja a kutya a sebét4Mit tudunk tenni?Esetleg kössük be a fejét?Kinti cica, nem türné el míg lenem szedi magáról :( Ha valaki tud valami hasznosat, légyszi segítsen!
2010. nov. 11. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azt tudjátok, hogy bekötitek, úgy hogy ne legyen szoros, de ne tudja levenni. Hidd el meg fogja szokni egy idő után, csak tényleg figyeljétek, nehogyleszedje.
2010. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az állatok azért nyalják a sebeket, mert a nyáluk fertőtleníti (tulajdonképpen az emberé is, azért gyógyulnak hamarabb a szájban lévő sebek). Szóval alapból ezzel nem tesz neki rosszat a kutyus, sőt!

Azt viszont nem értem, mi az, hogy szétnyalja? Szétnyílik a seb? Ha ilyen, akkor miért nem varrták össze?

2010. nov. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat!

Az h szétnyalja azt jelenti, h akárhányszor bevarasodott neki, jött a kutyink és addig nyalta neki míg lejött a varr és megint elkezdett vérezni neki!Sosem tud teljesen begyógyulni neki, mert ha nem vagyunk itthon mindig nyalogatja neki!

2010. nov. 11. 21:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Megoldás: macskát meg kutyát külön kell zárni, vagy a kutyát, vagy a cicát be kell vinni a házba, amikro nem vagytok othhon.
2010. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, tévhit ez a "tisztítja a sebet" dolog. Az állat így próbálja gyógyítani magát/a másikat, de az állatoknál is a szájban található a legtöbb baktérium, mint ahogy az embernél is. Én is az elkülönítést javasolnám, ugyanis kinti cicánál nehéz olyan kötést csinálni, amit nem jelent rá veszélyt! Nekem egyszer egyik macskám felakasztotta magát vele egy kerítésre, szerencsére sikerült őt kiszabadítani, de ha nem lettünk volna ott.. Egy másik cicám meg a szájával próbálta lefeszegetni a kötést, sikerült is az alsó állkapcsát átbújtatni rajta, és tökéletes fojtó-kötést készített magának. Mondanom sem kell, itt is az volt a szerencse, hogy a közelben voltunk. Egy kinti cica számára szerintem több veszélyt hordoz a kötözés, mint amennyi haszna van.

T.

2010. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

semmi baja nem lesz a macseknak

hadd nyalja a másik

2010. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!