Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy fekete kandúr cica,...

Egy fekete kandúr cica, hirtelen mitől vadulhatott meg? Nem bántották, kap rendesen enni, lakásban van melegen. A kiheréltetés változtat valamit a viselkedésén? Á Ha nem akkor is ki lesz szegénykém, csak érdekelne.

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy "megvadult"?
2009. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
harap, karmol ok nélkül. anyuméké a cica, és azt mondta olyanokat csinál, hogy felmászik rá megnyalja valamiét, aztán nagyon megharapja. simogatni se lehet, azonnal karmol, harap.
2009. jan. 11. 15:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, mennyi idős a cica, pedig ez is számít. Ha túl kicsi korban lett elválasztva, akkor nem tanulta meg, hogyan kell fájdalommentesen játszani, mert nem volt kitől. Itt persze az anyukájára és az alomtestvéreire gondolok, akikkel játék közben tanulja meg, hogy mennyire fájdalmas a harapás és a karmolás, és meddig mehet el.

Ha nem erről van szó, és hirtelen változott meg a viselkedése, akkor vagy valamilyen betegsége van, vagy az ivartalanítás eddigi hiánya okozhatja. Mindenképp javaslom az ivartalanítást, utána általában le szoktak nyugodni. Ezen kívül, ha a kezetek, lábatok után kap, egyszerűen nem kell róla tudomást venni, kapkodással csak további "támadásra" ösztönzitek, mert azt hiszi, benne vagytok a játékban. Esetleg egy határozott, hangsúlyos "nem"-mel kell ilyenkor figyelmeztetni, azt egy idő után megértik.

2009. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szia. köszönöm válaszod. a cica körülbelül 8-9 hónapos lehet, de azt nem tudom mikor lett elválasztva a cica az anyukájától, mert az utcán találtuk szegénykém. de az biztos hogy hirtelen alakult ki ez az agresszivitás, mert mikor még nálunk volt nem volt ilyen. anyuméknál is kb. 2 hónap után lett olyan amilyen.... :(
2009. jan. 12. 16:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a cica agresszív, nem kell fizikailag "visszaütni", elég, ha minden ilyen alkalommal az arcába fújsz. Úgy, mintha egy gyertyát akarnál elfújni. Ennyiből is tudni fogja, hogy haragszol rá, nagyon. :)


Amúgy az ivartalanítás tényleg jót tesz nekik, nem fogja összebüdösíteni a lakást, de párzani utána is tud! (Az enyém csinálja a lánycicával. :D) Csak nem lesz belőle kiscica.

2009. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy kis technikai segítség a probléma kezeléséhez:

[link]

2009. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen kandúrom. Néha rájön a dilihopp, akkor napokig, hetekig támad meg verekszik, aztán lenyugszik és kezesbárány lesz. Én sem értem, a frontokra szoktam fogni. (:
2009. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!