Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalaníttatni szeretném...

Ivartalaníttatni szeretném lány cicámat. Szeptember 24-én születtek kölykei, ők már csak néha szopiznak. Korai lenne még?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy elzavarja őket maga mellől, remélem, nem terhes már megint:)
2010. nov. 16. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem korai!!Nyugodtan elviheted.

Azért kérdezd meg az állatorvost:D

2010. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annyit tudok,hogy 6 hónapos koráig célszerű ivartalaníttatni, de hogy alsó korhatár van-e, azt nem tudom. Kérdezd meg az állatorvost!
2010. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem a kiscicákat szeretném ivartalaníttatni, hanem az anya cicát.
2010. nov. 16. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
hát a kismacskákat sem ártana....
2010. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Húú, hát csak nem terhes megint, így télvíz idejére...:-) Különben macskabundát kéne vásárolnia a kiscicákak:-)

Szerintem novemberben már nem nagyon szoktak teherbe esni a cicák, legalábbis az enyéim..

Én a helyedben decemberben vinném el, akkor biztosan nem jár a legény után:-)

2010. nov. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó, inkább meg se szólaltál volna...ha már elleted a macskáidat, agyba-főbe, legalább a kölykökről gondoskodsz, vagy csak földhöz vagdalod őket?
2010. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ezt most nekem írtad, 20:50-esnek??? Vajon mivel vívtam ki így az ellenszenvedet?

A macskabundát nem úgy értettem, hogy megnyúzom őket, elhiheted! (szóvicc, tudod mi az...) Hanem hogy ősz végén már nem szoktak a lány cicák teherbe esni többnyire, ha mégis, akkor nagyon kell vigyázni a kiscicákra, nehogy megfázzanak!

A decembert meg azért javasoltam, mert ha a mamacica mégiscsak vemhes, akkor talán nem most kellene kiivartalanítani, nem? Addigra úgyis kiderül. 2 hét kb...Persze az orvos nyilván hamarabb kideríti, de én nem vinném addig dokihoz, amíg szoptat.

Mellesleg, számomra a feltételezés is sértő, hogy egy macskát bántsak! 3 cicám is van, figyelek rájuk, gondoskodom róluk, és a macskaszaporulatot megelőzendő én is ivartalaníttattam 2-t!! Úgyhogy inkább próbáld meg értelmezni, amit írtam, mint hogy sértegess!

2010. nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
de neked szólt és nem a macskabundához van köze, hanem, hogy felelőtlenül elleted, szaporítod a macskáidat, mégis a kölykökkel mi lesz, mindnek találsz a következő 10-15 évre gondoskodó gazdit, vagy agyba főbe szaporodnak aziok is az udvarodban....és igen, vemhesen is lehet ivartalanítani a macskát....
2010. nov. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Utolsó! Teljesen igazad van, vemhesen is ivartalaníthatjuk a cicákat, erre nem gondoltam, mert mi nem így szoktuk. De aláírom, igazad van.

Amúgy meg állítsd le magad, milyen jogon oktatsz ki engem? Kapj már a fejedhez, olvasd el, hogy mit írtam! Igenis támogatom, hogy ivartalanítsuk a macskákat, főleg, hogy nekem több is van, mert a nagy szaporulattal nem lehet mit kezdeni. De azért engedd már meg, hogy én döntsem el, hány macskám van! Mi bajod van neked azzal, ha nem minden macskámat ivartalaníttatom, mert nálunk szükség van cicákra, vidéken lakunk, állatokat tartunk, ez hozzá tartozik az élethez. És a kiscicák sorsáról mindig gondoskodom (nem agyba főbe ölöm őket!!), sőt sokszor megtartunk az alomból, mert megvan a lehetőségünk rá!

És mielőtt azt hinnéd, a cicák nálunk nem csak haszonállatok, igenis mindet szeretjük, és ellátjuk őket mindennel, amire szükségük van.

2010. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!