Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi értelme van a csilingelős...

Mi értelme van a csilingelős macskanyakörvnek? Nem hülyül meg tőle a macska?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De meghülyül tőle én is olyat vettem a macskámnak de a csilingelőt levettem róla azért vettem meg mert nagyon tetszett és van rajta egy biléta amire rá kell írni a mcska nevét de ha veszel olyan nyakörvet a csilingelőtt vedd le róla mert megülyül tőle
2010. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Ez a csilingelő nekem eszembe juttatja a gyerekkoromat, amikor még a gyerekek diót húztak a macska lábára...


Visszagondolva nagy szemétség volt, mert szegély macska addig futott, amíg el nem pusztult...

2010. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Eredetileg a csilingelő a madarak miatt lett kitalálva, ott ahol védett madarak fészkelnek, ilyet adtak a macskákra, hogy a közelgő veszélyre figyelmeztesse a madarakat. De a macskának biztos nem kellemes.
2010. nov. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De, utálják. Én is vettem anno a cicámnak. Fiatal voltam és úgy gondoltam de cuki lesz. Az első pillanattól kezdve próbálta magáról leszedni. Nem is bírtam nézni ahogy szenved tőle, inkább levettem. Azóta is egy fiók aljában van.
2010. nov. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Van egy történetem erről a csilingelős macskanyakörvről.

Ahol lakom pár utcával lejjebb van egy nősténymacska aki egy baleset miatt csak 3 lábbal mászkál.Az ő nyakában ilyen nyakörv és szegényke amikor tüzel a környék összes kandúrja őt kergeti..Hiába bújik a kocsik alá,vagy bárhová, a csilingelés miatt állandóan megtalálják..

Néha annyira lehet mosolyogni,hogy elöl rohan a 3 lábú nőtény hangosa csilingeléssel,és mögötte 6-8 kandúr nyávogva követi...

ár szóltak a gazdájának,hogy vegye le a nyakáról,mert szerencsétlen macskát az is megdugja aki nem akarja..:)

2010. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy a kandúrok szerintem pont nem a csengő miatt kergetik a tüzelő lánykát...
2010. nov. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Persze nem a csengőm miatt, hanem mert hallják, felismerik, hogy a csilingelés egy dughat macskához tartozik.

Ez az utolsónak ment.


A kérdezőnek: igen, utálja. De már olyanról is hallottam, hogy a macska kitapasztalta, hogyan vadásszon úgy, hogy ne csilingeljen.

2010. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:47

Látom nem olvastad el figyelmesen mit írtam.

Amikor TÜZEL a csilingelés miatt hiába bújik el ,megtalálják a kandúrok.VAGYIS : akárhová bújik.menekül a nőstény,rögtön meghallják,hogy csilingel,és futnak is utána..A macskáknak elég kifinomult hallásuk van..Egy ilyen csengő szinte ordít nekik..

2010. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én annak a nyakára tenném a nyakörvet aki kitalálta a macskáknak ezt.

Tök mindegy, hogy csilingel vagy sem a nyakörv, nagyon baleset veszélyes a macskára nézve.

Bármikor bárhová felakadhat, pl amikor a fára mászik egy kutya elöl. Felakadhat egy ágra, és már fel is akasztotta magát a szerencsétlen.

Én mindenkinek azt szoktam tanácsolni hogy inkább felejtse el a nyakörvet.

2010. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is nyakörv-ellenes vagyok.. tényleg veszélyes, fennakadhat és megfulladhat benne bárhol a cica. (Régen én is adtam rájuk bolhanyakörvet, 2x is megtörtént, hogy a cica majdnem az orrom előtt fulladt meg) És tuti zavarja is, hogy minden lépésnél csilingel.. Én is úgy tudom, madarak miatt van, de én inkább macskabiztos etetőt teszek ki nekik télre..
2010. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!