Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban/udvaron tartott...

Lakásban/udvaron tartott macskák előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Én annak vagyok a híve, hogy a cicus ott legyen, ahol épp akar. Akkor nem kell lemondania sem a fűtött helyiségben lévő puha fotelről, sem a fára mászásról, pillangók kergetéséről. A macskának ez a legjobb. Az összes többi érv már a gazdi kényelméről szól.
2010. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Nekem van egy sziámi macskám és lakásban van. Bár nincs is kertünk. 10.emeleten lakunk.

Én nagyon féltem és sose engedtem volna ki. Max ha ottvagyok és látom. :S Sok ismerős lakik kertesbe és nagyon sok macskát ütnek ott el. Nem kockáztatnék....

de ha valaki jobban oda tud rá figyelni vagy kiszökni sem tud, akkor miért ne? Biztos joléreznémagát a levegőn is. Pl az én macskám folyton kint fekszik az erkélyen nyáron végig meg még most is amég nincs ho..követeli mindig h kiengedjem

2010. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem, ha városban vagy, nincs udvar stb akkor bent a házban, de, ha faluban akkor kint, h ki tudja magát játszani, egeret fogjon, lekoptassa a körmeit(folyamatosan nől nekik), de, ha esik, hideg van akkor persze, h vidd be, de akkor is figyelj rá, h ne tépje szét a bútorokat.
2010. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk macskaajtós megoldás van,úgyhogy ott van ahol épp lenni szeretne.

Én nagyon szívesen tartanám csak bent, mert irtóra féltem, csak figyelembe kell vennem az ő igényeit is.

És ő bizony szeret kint lenni.

2010. nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs macskám, mivel panelben lakunk, és a szüleim nem engedik a macskatartást, miután szerintük a macska egy lakásban nagy koszt csinál, neki az udvaron a helye. Szerintem viszont a macska lehet lakásban is és kertben egyaránt. Az viszont teljesen egyértelmű, hogy az a legjobb, ha kertes házban lakik az ember, és ott van macska, így a kertben is tud lenni, ugyanakkor viszont hideg esetén betud menni a házba. Bár szerintem ha panelben él az ember, akkor is kell a macskát sétálni vinni, így a kinti életet is élvezheti, bár még mindig nem ugyanúgy, mintha a kertben lenne. ;)
2010. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk kinti macskáink vannak, akinek van cicaajtójuk a kazánházra, tehát sosem fáznak, és néha be is jöhetnek egy-két órára. Így ők döntik el, hogy mikor hol vannak. (már ismerem, hogy melyik nyávogás jelenti azt, hogy "Nyisd ki az ajtót!")
2010. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!