Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a nyávogásról?

Figyelt kérdés
Két macskánk van, az egyiket mi neveltük fel kiskora óta kertben, a másik, és vele van a baj, egyedül nőtt fel, panelházban. És állandóan nyávog, valami iszonyatos hangon, olyan, mint tavasszal, amikor párosodni akarnak. Mindenért nyávog, ha éhes, ha nem, ha bent, van, ha kint van. Simogatni, vakargatni nem lehet, mert akkor támadólag lép fel. Van valami macskáknak való természetes nyugtató dolog? Vagy terápia vagy mittomén? Körülbelül egy éves, ivaros kanmacska. (a másik is, az, amelyik csak akkor nyávog, ha baja van)
2010. nov. 23. 09:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
ivartalaníttatni kell és Feliway párologtatót venni
2010. nov. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
53%
Nem gondoltatok még ivartalanításra?
2010. nov. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nem fogjuk ivartalanítani. A másik is ivaros, mégis kussban van. (félreértések elkerülése végett, 100 méteres körzetben senki nem tart nőstény macskát, illetve a szomszéd kandúr az alfa)
2010. nov. 23. 10:16
 4/33 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is az ivartalanítás lenne a legmegfelelőbb. Nekem is van egy kandúrkám, de a hangját nem hallani. 1,5 éves, de nem is kajtat a lányok után szerencsére. :)

3. te meg elmehetsz a tudod hová az ilyen válaszoddal...

2010. nov. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
Nos, te tudod, az ivartalanítás több problémát megoldana, csak nehogy meglepődj egyszer. (felelős állattartás?...)
2010. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%
Én egy kutyát ajánlanék. Hidd el megszünik nyávogni.
2010. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem fogunk ivartalanítani! Pont. Valami más TERMÉSZETES megoldás?
2010. nov. 23. 10:28
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
Hány éves vagy? Miért nem ivartalanítjátok? (az, hogy nincs a környéken lány macsek, nem indok)
2010. nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%
Azért nyávog, mert szenved, hajtaná a vére, a hormonjai. Természetes megoldást hiába ajánlgatunk jelent helyzetben. Ha be van gyulladva az egyik fogad és fáj, akkor hiába mondom Neked, hogy párologtass eukaliptuszt, mert az baktériumölő hatású, szart sem fog érni, mert az okot kell megszüntetni. Jelen esetben az ivarzást.
2010. nov. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Hangaga válasza:
17%

Ti mekkora s*ggfejek vagytok. Szerintem semmi gond nincs a kérdező gondolkodásával. Én sem szívesen ivartalanítanám a macskámat, ne csak a saját érdekeiteket nézzétek, hanem azt is hogy szerencsétlen macska mit él át, csak mert szeret nyávogni. Ti mit szólnátok ha titeket ivartalanítana a csajotok, mert éjjel nappal a sexen jár az agyatok pl? Jó tudom hogy ez egy macska, és teljesen más, de akkor sem kell lehurrogni valakit csak mert nem szeretne kib*szni a macsekjával. (Ami még nem is igazán az övé, ha jól értettem, úgyhogy szerintem ez igencsak rendes dolog tőle)

Kérdező: Fogalmam sincs hogyan kellene leszoktatni. Talán azért nyávog, mert új a környezet, és furcsa neki, és még nem bízik bennetek sem, és nem érzi túl jól magát. Próbáld kézből etetni, és éreztetni vele hogy ott jó helye van, akkor talán ahogy egyre jobban érzi magát, abbahagyja a folyamatos nyávogást. Lehet nem is ez miatt nyávog, de én erre tippelek. Remélem tudtam segíteni :)

2010. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!