Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a macskám?

Miért nem eszik a macskám?

Figyelt kérdés
Vagyis eszik, csak nagyon keveset és szinte csak akkor ha ott vagyok mellette. Pedig mindig van neki kirakva friss kaja, több fajta is. Csak megszagolja és utána néz rám és nyávog. Mi lehet a baj, nem tudom mit enne meg szívesen.Mivel próbálkozzak?
2010. nov. 23. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a cica? Eddig evett többet, mást? Egyébként egészséges, mozgékony, nedves az orrocskája?

Elég sok oka lehet annak, hogy miért nem eszik, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Az enyém sem szokott enni, mikor nem vagyok otthon. Olyan is van, hogy szimplán csak rossz napja van, és ott hagyja a kaját, amit máskor behabzsol.

Ha egyébként nem látod rajta betegség jelét, kicsit játsszál vele, mikor nyávog, attól lehet, hogy megéhezik.

2010. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem akkor sem eszik,ha túl fülledt meleg van a lakásban.Ha nem ez a gond,akkor próbáld meg hogy étrendet váltasz!

Közben figyeld a bundáját h nem hullik-e,h a szemei szépen csillogóak-e,és h a nózija nedves legyen!Ja és élénk,mozgékony legyen,az jó.

Ha nem ilyen,akkor lehet h szegény cica beteg és akkor el kell vinned állatorvoshoz.

2010. nov. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a szájában lesz a probléma forrása. Vagy ínygyulladás, vagy fájó fog, esetleg fekélyes sebek. Ha tudsz, nézz bele a szájába, vagy szagold meg. Ha nem a megszokott "macskaszáj" szaga van, hanem más, akkor gond van és akkor tényleg jobb, ha dokihoz viszed. Ja, még valami: széklete van rendesen? Ugyanis akkor se eszik, ha nem tud kakilni, mert pl. szőrcsomó van a belében. Akkor viszont sürgősen doki, mert a bélelzáródás nagyon veszélyes!
2010. nov. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 5 hónapos az én édesem. Játszik sokat, de sokat alszik is.

Amikor hozzánk került csak kolbászt volt hajlandó enni,semmi mást. Mostanában szinte csak száraz eledelt eszik, az nem baj?

2010. nov. 24. 11:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Széklete van rendesen,lehet hogy sok is kb. napi 2-3-szor jár kakálni. Mi az ideális?
2010. nov. 24. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!