Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy hónapra lebontva kb....

Egy hónapra lebontva kb. mennyiben "áll" egy Maine Coon cicus?

Figyelt kérdés
Úgy értem étel neki, egyebek. Kérem, csak MC-sok válaszoljanak. Ja, és még annyi, hogy mi a legjobb középkategóriás táp nekik? Tehát nem a többezres Royal Caninra gondolok. Whiskas, Kitekat, esetleg mennyire jó a minősége a Fressnapfos tápoknak? (Fit+fun, Multifit, ilyesmi... )
2010. nov. 26. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:

A Maine Coonok nagy cicák, így sokat esznek. Én az enyémnek Fressnapfban kapható Real Nature konzervet és Orijen vagy Acana tápot adok, ezek nagyon jó minőségűek. Egy Real Nature konzerv 400ft körül mozog, a 2 kg-os táp 4ezer forint között. A Whiskast, Kitekatot és társait felejtsd el, tele vannak színezékkel, tartósítószerrel, hústartalom szinte semmi. Mindig az összetételt kell megnézni, minél nagyobb a hústartalma, annál jobb a táp.

Aztán ugye kellenek neki az oltások, azok sem olcsók és persze maga a cicus ára sem, egy fajtatiszta normális tenyésztőtől származó macska 80-100ft között van.

2010. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*80-100ezer ft
2010. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért a 80-100 elég sok... te a kedvencnek vásárolt MC árára gondoltál.

Ne Whiskassal/Kitekattal etesd. Ezek nagyon rossz minőségű kaják, sok-sok kérdés-válasz szól erről, írd csak be a keresőbe a whiskast... Nem olyan gáz a Royal Canin MC táp, ha 10 kilósat veszel már jobban megéri. Nyilván aki kiad egy MC-ra, igyekszik megadni a legjobb minőséget neki. Sokan külön főznek a cicájuknak, mások meg inkább készen megveszik. Némelyik Fressnapfban lehet kapni alutasakos Hill'st (az én városomban pont nem), azt ajánlom.

Annyi biztos, hogy nem mocskolom össze a cicámat hugyos whiskas kajával. Azt még a kutyának sem adnám... Valszeg most jól lepontoznak, ám tegyék. De ez sajnos a szomorú valóság.

2010. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jaj a költségeket nem írtam előző hsz-omban. :)

Általában 15-20 000 Ft körül költök a macskámra, de gyakran külön főzök nekik (van egy házi cirmosom is), lefagyasztva elállnak, de persze szervezést és időt igényel, hogy a cicának külön főzzek, nem is szoktam minden héten.

Ebben az összegben a havi 1 csomag 20 kg-os Multifit BioFresh alom is benne van.

2010. nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok:) Én eddig normális tenyészetekben nem láttam nagyon olcsóbban, én cicám is 80.000 volt. Láttam apróhírdetésben 30-ért is törzskönyv nélkül, de arról lerí hogy szaporítótól van.
2010. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem értem kérdező, hogy ha nem tudod kicsengetni azt a havi kb 10.000 ftot tápra, akkor mégis hogy fogsz kifizetni egy 80E forintos macskát. Ennél olcsóbban tenyésztőnél tényleg nem kapsz. Ahogy az előző is írta, törzsköny nélkül, szaporítónál szerezhetsz olcsóbban is, de tudod törzskönyv nélkül a macska tulajdonképpen nem számít fajtisztának, arról nem is beszélve hogy olyan egészségügyi problémái lehetnek egy lekövethetetlen családfájú, szaporítós macskának, hogy a gatyád is rámehet a későbbiekben az állatorvosra.

A másik meg hogy ha ennyire spórolni szeretnél a kaján, inkább kissebb testű macskán kéne gondolkoznod. Elhiszem hogy tetszik, mert szép, meg nagy, meg mittudomén, de ez nem egy bútor vagy egy kocsi, nem presztizstárgy, hanem egy ÉLŐLÉNY. Ha nem tudsz megfelelő életszínvonalat nyújtani, inkább ne vállalj állatot egyelőre.

2010. nov. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és a KEDVENCNEK vásárolt Main Coon kerül 80-100ba, az ivaros példányok kb 300E-nél kezdődnek, határ a csillagos ég, egyik ismerősöm most vett egy kandúrt több mint fél millióért, de vannak többmillió ft értékű tenyészállatok is.
2010. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nyilván tenyésztőnél fogok vásárolni, nem kockáztatok és nem is támogatok szaporítókat. Akiknek macskái is nyilván szaporítóktól van, hiszen a legtöbb tenyésztő kötelezi a vásárlókat, hogy később ivartalaníttassák kedvenceiket. Nem kívánok úgymond spórolni jövendőbeli macskámon, csak kíváncsi vagyok egyéb praktikákra.
2010. nov. 29. 12:30
 9/10 anonim válasza:
Nekem egy 3 hónapos maine coon cicám van és most csak kölyökcicáknak valo royal canint eszik és víz. akitől vettük amúgy aztmondta, hogy látszik is a cicán a különbség, hogy szart eszik vagy rendes kaját, szóval szerintem később is maine coon cicás royal canin, ha már megveszel egy ilyen drága cicát biztos arra is van pénzed, hogy rendes kajcsit adj neki :)
2011. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
amúgy szerintem nem olyan hűűdedrága
2011. júl. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!