Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ellehet kapni a macskától?

Ellehet kapni a macskától?

Figyelt kérdés
A macskámnak az a mániája, hogy rátüsszent az arcomra.Nem tudom, hogy macskanátha vagy csak sima megfázás miatt tüsszög.És ezt ellehet kapni a cicától?
2010. nov. 26. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
idiota
2010. nov. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

első: barom!

nekem nincs cicám, de lehet hogy megfázás, és sztem vidd el az állatorvoshoz, vagy nemtudom, nem értek nagyon a cicákhoz...és kutyás vagyok! :)

2010. nov. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
és:én*
2010. nov. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

A macskanáthát okozó vírus életképtelen emberben és kutyában, viszont életveszélyes a macskában. Szóval ha tüsszögésen kívül mást is tapasztalsz (levert, étvágytalan, lázas, köhög, kötőhártya-gyulladása van) akkor mindenképpen vidd orvoshoz!

Ha csak tüsszög néha, azt okozhatja akár a por is:)

2010. nov. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
pfuj
2010. nov. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És vmi más betegséget???
2010. nov. 27. 10:12
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha be van oltva, nem kapsz el tőle semmit. De úgy tudom a macska betegségek nem terjednek emberre. Ha macskanátha lenne, nem lenne étvágya, rosszul nézne ki. Az enyém is a képembe tüsszög a kis pofátlan :D
2010. nov. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 alev válasza:
Most ezt nem tom pontosan h ezt akk is ellehet e kapni ha nincs be oltva a cica.DE a toxoplazmás fertőzést ellehet kaptni macskától is:S
2010. nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A toxoplazmás fertőzést akkor lehet elkapni, ha az alomtálcában turkál valaki a végtermékben.
2010. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

09:55-ös


Szerintem még olvassgass egy kicsit utána annak a bizonyos "toxoplazmás fertőzés"-nek (magyarul toxoplazmózis, toxoplazma gondii)

Nem olyan egyszerű ám azt macskától elkapni, arról nem is beszélve hogy az emberek 80%-a már réges rég elkapta (fertőzött földtől, nyers hústól, stb,stb) és aki egyszer átesett rajta, immunissá válik. Egyébként tüneteket állt. nem okoz, esetleg enyhe influenza szerűeket. Az anyaméhben lévő magzatokon és az AIDS betegeken kívül emberre nem veszélyes.

2010. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!