Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámisok! Mennyire "normális"...

Sziámisok! Mennyire "normális" jelenség egy nem ivartalanított sziámi lány cicánál az agresszió? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Én himalája perzsákkal foglalkozom, de ehhez hasonló esettel még nem találkoztam. Az említett sziámi cica 7 éves, és pár hónapja minden előzmény nélkül nekitámadt a gazdája barátnőjének. Nem játékból, hanem véresen komolyan, 20 karommal. A lánynak azóta is heg van az arcán.


Ez azonban csak a kezdet volt. Tegnap a gazdája egy másik barátjának is nekitámadt, és amikor a gazdája meg akarta fogni, őt tépte meg, szintén mély, vérző sebeket okozva a fején.


Én azonnali ivartalanítást javasoltam, mert gyanúm szerint valami gubanc lehet a macskával hormonálisan, esetleg egy rejtett méhgyulladás miatt lehet ennyire agresszív. Régebben - javaslatom ellenére - hormonális injekciókat is kapott, hogy ne tüzeljen, ezért is gyanakszom gyulladásra.


Ami tény, hogy első perctől kezdve elég vad a jószág, (kb. amióta ivarérett), ez nem tegnap kezdődött. Rám is mindig morog, bár nekem fiúmacska szagom szokott lenni, lévén tenyésztek.


Mivel az általam ismert himalájákra nem jellemző az ilyen agresszív viselkedés, ezért sziámis "kollégáktól" érdeklődnék, hogy találkoztak-e már ehhez hasonló vadmacskával, vagy pedig egyedi esetről van-e szó?


Előre is köszönöm a választ, és kérek mindenkit, a rosszindulatú válaszokat hanyagolják!


2010. nov. 29. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ilyen velem is volt már! A Sziámik nagyon öntörvényű és utálatos macskák!


egyik eset: bátyáméknak van Sziámija, és akár hányszor náluk vagyunk, ebéden vagy csak úgy be ül a macska az asztal alá, és olyan hihetetlen módon nyávog, hogy teljesen hallatszik az utálat, és hogy zavarjuk a köreit. Volt már olyan, hogy inkább el jöttünk, csak ne kelljen hallgatni. Nem is nyávogás volt, hanem valami földöntúli hangok! Szörnyű volt.


Másik eset:

ott aludtam náluk, a nappaliban. Ameddig tesómék ott voltak nem vett rólam tudomást. Villany kapcsolás után: rám támadt, de nem játékból ő sem, hanem agresszív módon nekem ugrott többször is, csak sikongattam.:S Tesómék ki jöttek, és kizárták a folyosóra, csak hogy a macska fel ugrott a kilincsre, ki nyitotta az ajtót, és folytatta... helyet cseréltünk, én be mentem aludni bátyámék szobájába, magamra zártam az ajtót, ők meg a nappaliban aludtak. A macska be bújt melléjük és reggelig aludt.


És hozzá tenném engem minden állat szeret, én is imádom őket, és ezt sunyiságból és utálatból csinálta, Sziámi... ennyi.

De az ivartalanítással kellene próbálkozni hátha, de kétlem:S


22L

2010. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

20:16:


Köszönöm a választ!


Amit leírsz, az egy az egyben tipikus eset az általam említett sziáminál is. Ő is gyakran besétál abba a szobába, ahol mi vendégeskedünk. Leül velem szembe, belebámul a képembe, nem is pislog, és ha hozzászólok, morogni kezd. Nem lehet kicsukni, mert ugrál a kilincsre, tépi az ajtót.


Az én cicáim teljesen mások. Ha valakivel nem szimpatizálnak, akkor elbújnak, amíg az illető nálunk van. A kandúrom meg éppenséggel túlságosan is közvetlen, mindenkit körbeudvarol, ölbe mászik. El nem tudnám képzelni, hogy bárkit is bántsanak, van egy két éves fiam, úgy nyúzza őket, ahogy akarja. Ha megunják, lelépnek...


A házimacskáimmal sem volt soha hasonló eset, ezért hihetetlen, hogy egy macskafajta ennyire vadóc legyen.


Annyit még hozzátennék, hogy az említett sziámi egy régi fajta, thai sziámi cica (a kevésbé ék alakú fejű).

2010. nov. 29. 20:31
 3/12 anonim ***** válasza:

első vagyok


de az ivartalanításon túl, ajánlatos minél hamarabb állatorvoshoz vinni, vannak macska pszichológusok is, vagy nem tudom, de az én történetem ahhoz semmi, amiket te leírtál. Ha már mély vérző sebeket okoz az állat ott valami nagy gond van. Én meg úsztam egy karmolással a szemem alatt, bele sem merek gondolni mi lett volna, ha a szemembe karmol bele.


nagyon rafkósak a Sziámik, nagyon nagyon. Ő is meg várta, ameddig tesómék el húzódnak, és ketten maradunk. És még az sem volt, hogy a helyén aludtam, mert nem a kanapén alszik, hanem van külön helye és abba szépen bele szokott:S

2010. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

még mindig előző vagyok:P

igen, nekem is van 3 kandúrom.

Kettő cica el húzódik, ha idegen van itt, vagy aki nem szimpi nekik. Viszont a fehér cicám, ő olyan egy bújós, és kedves cica, hogy még az állatorvos is azt mondta, hogy kevés ilyen cicát látott. Anyu barátnőjének tegnap szó szerint meg simogatta az arcát a mancsával, bár amúgy is szokott ilyet, de inkább velünk:)

2010. nov. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Találtam itt egy hasonló kérdést. Hát... Úgy tűnik, a nevelésével lett elrontva valami a macskának.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1331188-van-..

2010. nov. 29. 20:46
 6/12 anonim ***** válasza:

el olvastam, hát igen lehetséges, nem tudom:S:S

de viszont, ha nevelési probléma, akkor nem ivartalanítás, hanem tényleg macska pszichológus, de hát az sem olyan egyszerű, biztos nagyon drága:S

2010. nov. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Beatrix17 ***** válasza:

Én nem vagyok tenyésztő,de 5éve van sziámim!1lány testvérpárral indultam.Nagyon félénkek voltak.Az egyik kezdett közeledni hozzám!Velem aludt,beszélt hozzám,stb.Aztán a másik is!Ez az első közeledőnek nem tetszett!Olyannyira,hogy amikor az ablakban nézelődtek,kitaszajtotta a másikat!!Aztán lett egy másik cicám-keverék,direkt csinálta ugy a dolgokat,hogy a másikat hibáztassam.Hosszú lenne leirni...

Most Ő van egyedül,már 2éve,de látszik rajta,hogy kiegyensúlyozott,boldog,hogy ő az egyedüli.Vannak halaink,de rájuk is féltékeny!Szóval elképzelhető,hogy mindez féltékenységből van,nem?Amugy imádni való,árnyékként követ a lakásban,beszél,soxor azon kapom magam,hogy ül valahol,és bámul,és ahogy összetalálkozik a tekintetünk,rohan hozzám

2010. nov. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

tegnapi vagyok

Sokat járt ma a fejemben ez a kérdés, és arra jutottam, hogy van igazság abban is, hogy el lett rontva a cica nevelése. De hogy ez nagy mértékben a természetükből fakadóan is adódik, az szerintem 100%.

Nekem tetszenek ezek a cicák. De már csak ha tekintetüket is nézzük...utálatosság, irigység, "csak ő és senki más", (gonoszság) ezt azért írtam idézőjelben, mert nem minden cicára jellemző, de rám gonoszságból támadt a cica, és ezt tesómék is belátták.

Először poénra vettem én is, mondom: "jaj Bosco hagyjál már buta cica..." csak mikor felkapcsoltam a lámpát, és láttam a tekintetét, a hátra csapott fülét, és már jött is a következő támadás...:S

2010. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

11:45-nek:


Durva történet, hogy a maccsod féltékenységből kilökte a másikat... Én az enyémeknél pont attól rettegek, hogy ha az egyikkel történne valami, azt a másik sem élné túl. Nagyon szeretik egymást, bár nem alszanak együtt, csak egymás mellett két széken, de mindig mosdatják egymást, törlészkednek egymáshoz, igazi "házaspár" ők. Szerencse is, mert amióta megszületett a fiam, kevesebb időm van cicázni, és a hálószobába sem jöhetnek már be, míg régen velem aludtak...


A tegnapi válaszolónak:


Ki fog derülni, mi az igazság, ugyanis az általam említett sziámi cica ma meg lett műtve, most már csak ex-kislány. A fejlemény azóta annyi, hogy ma is kaptam egy kétségbeesett telefont, hogy a félkába, szédelgős macska őrjöng, megy neki a bútornak, mindennek, és hogy nem merik megfogni, de félnek, hogy kárt tesz magában. Javasoltam, hogy dobjanak rá egy takarót, és tegyék a hordozójába lábadozni, ott nem tud kárt tenni sem magában, sem másban. Most még fáj neki a műtét helye, de hamarosan jobban lesz, és a hormonok is szépen lassan kiürülnek majd a szervezetéből. Akkor majd kiderül, mennyit segített rajta a műtét. Egyébként nem volt méhgyulladása, szép tiszta, egészséges méhe volt, szóval ez a tippem nem jött be.


Ami a vadócságot illeti: az még beleférne, hogy féltékeny, meg akaratos, de azért a közveszélyes, mindenkit megtámadó macska ugyanolyan elfogadhatatlan, mint egy vad kutya. A legnagyobb baj pedig az, hogy ha a helyzet nem változik, kénytelenek lesznek a gazdái ezt a sziámi cicát elaltatni, mivel a menhelyek sem fogadnak szívesen olyan állatot, aki veszélyes, éppen ezért nem örökbe adható. Én sem merek gazdit keresni neki, mert nem venném a lelkemre, hogy még valakit bántson. (Pedig jó pár cicának találtam már szerető otthont, egy perzsának jelenleg is keresek.)

2010. nov. 30. 19:16
 10/12 anonim ***** válasza:

igen ez elég nagy probléma, pedig kár lenne a cicáért, mert biztos, hogy szép:)

majd légy szíves írd le a későbbiekben, hogy van-e javulás a cicánál, kíváncsi vagyok én is.

Persze be kell rakni a macskahordozóba, ameddig nem tisztul ki, még össze töri magát teljesen:S

2010. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!