Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskákra milyen hatással...

A macskákra milyen hatással van a korai elválasztás?

Figyelt kérdés
(És ezen hogy lehet javítani?)
2010. nov. 29. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy cicám, nagyon "anyás" volt, szopikázott még felnőtt korában is, én voltam az anyukája, ezért is nagyon fájt, amikor elveszítettem :-(((( Nem tudtam különösebben mit tenni vele, megadtam neki a kimaradt szeretetet. De érdekelne, ha van valami megoldás, mert jelenleg is nevelgetek egy 4hetes cicát...
2010. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A korai elválasztás után a cica nem lesz egy kicsit vad? Mert mi találtunk egy kiscicát - befogadtuk. Még sosem volt macskám. Amikor 'bevadul' futkározik játszik ha hozzáérek, kicsit karmol harap. 'De sose folyik vér'. És igazából erre vagyok kíváncsi hogy ez normális? Csak játszik? Vagy genetika, vagy korai elválasztódás? A kutyáknál is, ha korán el vannak választva akkor harapdálnak mert nem tanulták meg a testvérektől hogy mi a határ...
2010. nov. 29. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a fajta macskavadság nem függ az elválasztás időpontjáról, legalábbis én eddig még nem láttam nem vadóc kölyök macskát.


A miénk is korán lett elválasztva (vagyis találva a kiszáradás szélén), nála is a szopziás és a gyúrás maradt meg.


illetve ami még vicces, hogy most 5 hónapos, kutya mellett nőtt fel, kutyával többel is találkozott, semmi gondja vele, mint ahogy az emberekkel sem, viszont a minap bemutattuk a szomszéd macskának, és tőle szabályosan rettegett :) Gondolom, ha tovább lett volna cicák közt ,akkor nem tartaná őket ilyen rémisztőnek :)

2010. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mienk 6 hetesen lett elválasztva, szerintem túl korán, mert nálunk tanult meg pl. tálkából inni.

Érdekes módon a mienk is nehezen barátkozik macskával, de ez nem gond, mert szobacica.


A korai elválasztásnak én azt a hátrányát vélem felfedezni, hogy tőlünk igyekezett megtanulni azt, hogy mit egyen. Azaz mindenféle embernek alkalmas, de macskának nem való kajákat kunyerált, mert azt látta, hogy mi, az új szülei azt esszük. Aztán egyszer csak megvilágosodott, és többé nem kért ember kaját, viszont a macskakajával is nagyon finnyás lett. Ez a táplálék probléma szerintem sokat ártott a fejlődésének is, mert még egy éves korában is elég soványka volt. 3 hónapja nyers koszot eszik, szerintem csak most ment fel a "versenysúlyára".

2010. dec. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sed 's/koszot/kosztot/'
2010. dec. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem itt nem a korai elválasztás a gond. Unokatesóm is befogadott egy kiscicát az utcáról és nagyon ideges volt, idegen nem is érhetett hozzá, mert harapott, karmolt, fújt, stb. Most hogy már kicsit idősebb, sokkal nyugodtabb, egész aranyos cica, de azért néha még most is odakap, ha valami nem tetszik neki.:)
2010. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
14:20-as vagyok, amúgy szerintem nagyon szép dolog, ha valaki befogad egy cicát, több ilyen embernek kéne lenni...
2010. dec. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!