Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának milyen gyakran...

Macskának milyen gyakran lehet konzerv natúr olajos halat adni? (szardínia, szardinella, hering. )

Figyelt kérdés

Lehet esetleg naponta is?

Csak a natúr olajos a jó, vagy akár lehet adni paradicsomosat is stb.?


2010. dec. 9. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:

inkább hetente csak egyszer, és figyeld, utána nincs-e hasmenése az olajtól.az összes olajat ne add neki, mert hajlamosak felnyalni mindet.

a paradicsomossal is megkínálhatod, de nem biztos, hogy vevő lesz rá:))

üdv-cicás-

2010. dec. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az enyém meg se eszi.
2010. dec. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem veterán macskások azt tanácsolták hogy inkább ne adjam, nem csak az olaj miatt, ami hasmenést okozhat, hanem azért is mert telenyomják ezeket a konzerveket tartósítószerrel. Jobb ha veszel mondjuk a tescoban egy zsák pangasius tonhal filét (de bármilyen tonhal filé jó, csak azért mnodom mert ez a legolcsóbb), akcióban olyan 7-800 ft. Azt berakhatod a fagyasztóba, és heti 1x-2x adhatsz neki belőle (fogod, egy nagy tál vízben berakod a mikróba, és meg is fő, utána alaposan át kell nézni, és a szálkákat kiszedni, nincs benne túl sok).
2010. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk az olajat teljesen leöntöm és leöblítem róla? És marad csak a halacska?

Megmondom őszintén, azért erőlködök a témával, mert szeretném, ha fenetudja konzervek helyett inkább szín húst kapna mindig...

2010. dec. 9. 11:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Én jó minőségű száraztáphoz szoktam keverni a macskáimnak és a kutyáimnak, úgy nem megy a hasuk (pedig az egyik macsekom nagyon érzékeny). Nálam szívesen eszik a paradicsomosat is és a halpástétomot is. Nálam egy héten max egyszer kapnak, de nekem száraztáp mániám van :)
2010. dec. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

mondom, hogy nyugodtan add neki, az nemigaz, hogy a halkonzervekben tartósító van. elég, ha papírtörlővel fölitatod az olajat.

az én férjem tavasztól őszig napi szinten hozza a halat,

én az apró halakat kibelezve megfőzöm és úgy adom a cicáknak. nem szálkátlanítom,mégis szősröstül bőrőstül fölfalják.

ilyenkor télen hetente egy kis olajoshalkonzerv.

amúgy fele-fele arányban kapnak színhúst nyersen/marhavese és

kacsaszív/és valamilyen jóminőségű konzervkaját.

17-15- és 7 évesek, így úgy gondolom jól tartom őket:))

üdv-cicás-

2010. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"...veszel mondjuk a tescoban egy zsák pangasius tonhal filét..."


A pangasius nem egy márkanév, hanem maga a hal neve. Magyarul cápaharcsa. Egy édesvízi halfaj. Semmi köze a tonhalhoz.


Az én macsekom amúgy azt sem eszi meg. Semmilyen halat és tojást, semmilyen formában nem hajlandó megenni. Csak megszagolja és otthagyja.

2010. dec. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolsó kedves válaszoló! teljesen igazad van, csak én nem akartam jobban beleszólni abba a kommentbe. azt azért megjegyeztem, hogy a halkonzervek nem tartalmaznak tartósítószert, de már nem akartam az édesvizi tenyésztett

cápaharcsáról is említést tenni.igaz most megtettem...:))

lényeg a lényeg, a cicák maguk döntik el, hogy mit szeretnek mit nem,de az ízlésük akár egy nap alatt is megváltozhat.

üdv-egy veterán cicás-

2010. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocs a tévedésért, kijavítom magam: pangasiust VAGY tonhal filét. Az én macskáim oda vannak érte.
2010. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Enyém a hekk filét szereti
2022. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!