Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerinetek jó ötlet a macskat...

Szerinetek jó ötlet a macskat pórázon hámmal avgy nyakörvvel sétáltatni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem, a macska természeténél fogva ezt nem viseli jól, nem kutya... :). Macskafüvet a lakásban is tudsz termeszteni neki, mozgásigénye ott is kielégíthető, séta nélkül. Plusz, ha kiengeded a szabadba sok olyan oltásra is szüksége lesz,ami lakásban tartva nem kell, hisz ha ritkán jár ki, abszolute nem védett a cicád.
2009. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ötlet jó, viszont kivitelezhetetlen. Mi egyszer-kétszer próbáltuk, de a macskát vagy a karmain kellett húzni a járdán, vagy a pórázon lógva utánamászni a fára a parkban, illetve utánakúszni a tüskés bozótba. :-/
2009. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért én hallottam már olyanról, akinek sikerült!
2009. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Kérdés, hogy mi értelme van... Nem cinizmusból kérdezem, tényleg fogalmam sincs, kinek és mire jó egy macsek pórázon...
2009. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jó ötlet, az más kérdés, de csak akkor kivitelezhető, ha kiskorától kezdve szoktatjátok a pórázhoz. Ha ismeretlen neki, és rárakod mondjuk fél-1 évesen, nem érzi magát biztonságban, a földhöz közel marad, és se előre se hátra, húzni meg nem lehet, nehogy megsértse őt. Úgyhogy bonyolult, és ha szobacica, nem érezné magát jól odakint, mert ott "nem ő az úr(nő)" :)
2009. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Nah az első válaszoló egy igazi állatkínzó :P

Aki lakásban tart egy macskát, és még azt is hiszi hogy ez számára a legjobb az elég nagy hülye, már bocs!


Nem kell sétáltatni azt a szegény állatot, ki kell engedni a szabadba...én 10 éve kinntartom a macskáimat, és még soha a büdös életben nem volt olyan gond, hogy beteg lett volna mert egy oltása hiányzott...pedíg eléggé kivoltak téve például kullancsveszélynek, és a sündisznó ismeretlen kórokozóinak...de nem kapták el, mivel hagyom őket szabadon, hadd legyen akkora területük amekkorát meg tudnak védeni a tbbi macskától!


Ez persze nem azt jelenti, hogy hagyom őket megfagyni, és enni is csak akkor kapnak ha előhozzák a pincéből a megfogott egereket...de ha négy fal közé zárjuk az egy macskának börtön.


Ismét az elsőválaszoló remek írásából egy példa: a macskafű! Nah most őszintén van olyan ember aki szerint a macskának jobb egy 30x30-as kis tálsában elültetett fű egy egész kertnyi friss fű, és föld helyett? Ne legyünk már nevetségesek!

2009. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Első vagyok. Nem állatkínzó vagyok, hanem állatbarát, de gondolom, a kérdés feltevője nem kertes házban él, hanem valszeg emeleti lakásban. Különben nem kérdezett volna ilyet...

Macskának is nyilván a kert a jobb, de tapasztalatból tudom, hogy a gazdi nyújtotta biztonságos környezet legalább ennyire fontos. Szobacicák (boldog szobacicák) vannak, voltak és lesznek, valamint társasházban, emeleten lakók is. Kóbor macskának lenni autóval kivasalva gondolom rosszabb, mint emeleten, a gazdival játszani.

Állatkínzó tk. az, aki nem segít, nem fogad be gazdátlan állatokat- ha TEHETI, mindenféle álindokkal... Én megteszem...

2009. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek, nem az en macskaimra gondoltam(az enyem mar ugy sem szokna hozza mert felnott) csak hallottam errol es gondoltam megkerdezem h mi a velemenyetek...haaat eleg egyhangu:) koszi mindenkinek:))
2009. jan. 20. 15:38
 9/13 anonim válasza:
93%

Nekem is szobacicám van, és kiskora óta hozzászokott a hámhoz, és a sétáláshoz is.


Nem hülyeség csak azért, mert furának tartjátok.

A megszokott útvonalon már nagyon ügyesen elcsászkál, csak az a lényeg, hogy biztonságban érezze magát.


Szerintem nem állatkínzás, mivel panelban lakunk szerintem sokkal inkább állatkínzás az, ha ki sem jut a lakáson kívülre.


Nem erőltetek rá semmi olyat, amit ő maga nem akar... macskáról lévén szó nem is lehetne...


Van egy nagy kertünk a szomszédos településen, oda is ki szoktuk vinni, és mivel nagyon nyugodt természetű cica, nagyon jól tűri a hám, és az 5 méteres póráz adta korlátait.


Persze, gondolom most minden okos hozzászólónak lesz valami negatív véleménye, de nem panaszkodik a macska, szerintem nagyon jó sora van nálunk, annál mindenképpen jobb, ami kóbor cicaként várt volna rá, ha nem vesszük magunkhoz.


Ha kölyökkoruk óta megszoknak egy életmódot, szerintem a macskák is képesek alkalmazkodni az olyan tőlük egyébként idegen dolgokhoz, mint a hám és a póráz.

Csak nem kell olyan elvárásokkal tekinteni rájuk, mint egy kutyára. Mert ők erősebb egyéniségek, nem alázkodnak meg.

2009. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Én a nyulaimat sétáltatom, és mindig kapok egy-két hálás puszit:)

Meg azért mászik az ölembe rendesen mind a kettő.

2009. jan. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!