Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudnék olcsóbban...

Honnan tudnék olcsóbban csupaszmacskát szerezni?

Figyelt kérdés
Gondolom tenyésztőnél nagyon drága, de már régóta szeretnék egy ilyen cicát.
2010. dec. 12. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Közönséges macska + borotva. Viccet félretéve amúgy nemsok futkározik belőle, tehát nagy választási lehetőséged nincs, vagy drágán veszel, vagy sehogy. Egyébként az ilyen problémát sose értettem, mert max pár hónappal többet gyűjtögetsz rá...
2010. dec. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha az árára nincs pénzed,akkor hogy akarod elatartani?

Ennek a macskának ruha,kenőcsök és bőrápoló tabletták kellenek,egyik se két forint...

2010. dec. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi tetszik benne? Szerintem bűnronda szegény!Én is úgy hallottam, hogy rendkívül kényes, és sokba kerül a tartása! Mellesleg, a szőre miatt szereti simogatni az ember, nem? Hacsak nem vagy allergiás a macskaszőrre!
2010. dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Különben is, ha még a cica fajtáját sem tudod (szfinx), akkor egyértelmű, hogy semmit sem olvastál, vagy hallottál róla... Szerintem kezd ezzel...


(sosem értettem meg az oyan embert, aki akart egy olyan állatot, amiről semmit sem tudott....)

2010. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A peterbald is kopasz:)

De a lényeg: Igaza van az egyik kommentelőnek, ha az árára nincs pénzed, miből fogod eltartani? Tudod te mennyibe kerül pl az állatorvos, ha a cica megbetegszik? Mennyibe kerülnek havonta a tápok? Minden cica sok pénzbe kerül (ha normálisan akarod tartani), hát még egy ilyen, különleges igényű cica...

2010. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
51%

3 csupasz macskafajta van, a szfinx, a don szfinx és a peterbald. Mindhárom a legdrágább macskafajták közé tartozik. Ezek a macskák még az átlagos fajtatisztáknál is beltenyésztettebbek, ezért sokkal érzékenyebben érinti őket a szakértelem nélküli szaporítás. Ha sikerül is találnod olcsó csupaszmacskát, akkor garantált, hogy a megspórolt pénz többszörösét hagyod az állatorvosnál.

Amúgy meg egy macska félig vak a bajsza nélkül, a csupaszmacskáknak meg csak kicsi csökött bajsza van ha van egyáltalán.

2010. dec. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utánaolvastam. :) 3 fajta csupasz cica van(szfinx, don szfinx és peterbald) azért írtam ki így a kérdést, mert nekem a 3 közül bármelyik jó. Tudom mennyibe kerülne a tartása is, ismerősömnek van aki tenyésztőtöl vette. Azt is tudom, hogy ritka, de mégis sokallom magát a cicát is ennyiért, főleg hogy a tartása is többe kerül mint egy átlag macskáé. Csak tényleg nem értem miért kell rögtön a legrosszabbat feltételezni, és lekezelően válaszolni. Azért köszönöm mindenkinek aki írt.
2010. dec. 13. 16:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj a tenyésztői cicusnál... Inkább spórolj pár hónapot, mindhogy pár hét után megsirasd...

Egyébként most mi is így vagyunk a párommal, régi álmunk egy Maine Coon. Tudnánk venni 20-30 ezerért, persze, de inkább azt mondjuk, hogy még várunk pár hónapot, gyűjtögetünk, hogy biztosan egészséges cicust kapjunk.

Tégy te is így, megéri, hidd el. :)


Régi mondás: olcsó húsnak, híg a leve... És ez mindig így van.

2010. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!