Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macsek etetésével kapcsolatos...

Macsek etetésével kapcsolatos kérdés? Többi lent

Figyelt kérdés

Napi kétszer házi készítésű étel: darált húsok, vitaminok, tojássárga egyebek arányosan összekeverve, plusz egy középkategóriájú táp?

Gondolok itt a Whiskasra, egyebek. Tudom, hogy ezek a tápok nem a legjobbak éppen ezért kapna napi kétszer teljes tápanyagú kosztot, a táp meg csak úgy falatozásra lenne.


2010. dec. 14. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Hát,szerintem jobb ha csak tápot kap.

De az biztos,hogy ha elkezdesz nek ia főtt étel mellé tápot adni,akkor egy idő után nem fogja megenni a főtt kaját :D

2010. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem írta, hogy főzi a darálthúst! De az igaz, hogy ha megszokja a leggyakrabban fogyasztott ételt, vagy tápot, akkor mást nem akar. Finnyásak! Különben nem rossz, de ha nyersen adod neki, amit egyébként nem ajánlok, akkor figyelj oda a féreghajtásra!

Az enyémnek az a mániája, hoyg a kezemből fogadja el kizárólag az ételt. Ha a táljába teszem, onnét nem eszi meg, mert én csak táppal etetem. És a kukából is szívesen pecázik. Mintha onnét finomabb lenne!

2010. dec. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 -Darkcat- ***** válasza:
Vagy táp, vagy természetes kaja. Mert előbb utóbb úgyis a tápra fog átszokni, mert az ízletesebb. Viszont mégis jobb (szerintem), ha otthoni kajával eteted, mert így tudod, hogy mit adsz neki. Gyakran változtasd az étrendet(hogy kizárólag ne 1 ételre szokjon rá), szinte bármit megesz:hús, tej, maradék... adhatsz neki halat is, ha nem veti meg.
2010. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 -Darkcat- ***** válasza:
jah és persze a táp drágábban jön ki, mint az otthoni fölös kaja, vagy egy kis laktató vizezett tej kenyérdarabkákkal.
2010. dec. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Olyan házi ételre gondoltam, ami teljes értékű, különböző honlapokon lehet találni, semmiképp sem etetném otthoni maradékkal.

Kiszámoltam igazából, hogy pénzben is sokkal jobban kijövök ezzel a módszerrel és így biztosan azt kapná a macska, ami neki vló.

Ha viszont csak ezzel etetném, ami meglehetősen puha, nem fog neki hiányozni a ropogtatás? Gondolom az állkapcsa egészsége érdekében is érdemes lenne, hogy ne legyen "puhány". :)

2010. dec. 16. 11:40
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kiváló ötlet a hússal etetés, de van pár buktató:

- ha csontot (pl. farhát) nem darálsz bele, felborítod a foszfát/kalcium egyensúlyt (gyengébb csontok, fogak)

- jobb lenne, ha a húst nem darálnád, hanem akkora cafatokban adnád, hogy rágnia kelljen


Más kérdés, hogy az így előállt kaját hajlandó lesz-e a macska megenni. Az enyém pillanatnyilag finnyáskodik, és inkább ellopja és behabzsolja a vitamin tablettákat, meg leeszi a karácsonyfáról a díszeket...

2011. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ja, nem tudom az etetett egyebek között van-e lazacolaj. Ha igen, nem mindegy, milyen kiszerelésben van, mert felbontás után könnyen megavasodik.

Csak pár ml kell a 2 heti kajájába, én meg nem tudva még ezt az avasodás dolgot, pár hónapja megvettem a gazdaságosnak tűnő, 1 dl-es kiszerelést. Mostanra biztosan megavasodott, lehet, emiatt fikázza a macsek a mostani menüjét. Vagy a baromfi hús miatt, mert az én macsekom inkább marhahús párti. (Mindenesetre, ma reggel már mintha megtört volna, a könnyeit nyelve bár, de ismét evett pár falatot a pulykahúsos kajájából.)

2011. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

11:42 vagyok:


Kérdező: a te macskád nem válogat a húsok között? Eszi a baromfit is?

2011. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, nagyon egyéni, hogy melyik macska, mikor, mit eszik meg. Ki kell próbálni. Ha nem eszi, majd később újra megpróbálni. Én macskám évekig ragaszkodott egyfajta szárazhoz. Igaz, mellette csirkefejet leforrázva szívesen vette. Konzervekhez hozzá sem nyúlt. 10 év után annyira rákattant a konzervre, hogy teljesen mindegy, micsoda, követeli. Ma már szárazból is teljesen mindegy, mit teszek elé.

Változnak.

2011. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"laktató vizezett tej kenyérdarabkákkal"


Hát ez aztán kib@szott laktató...mikor fogjuk már fel, hogy a macska húsevő állat, nem pedig ember? -.-

2011. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!