Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális hogy 7 kg a macskám?

Normális hogy 7 kg a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kandúr macskám .Nemrég megmértük és 7 kg lett. Ez normális ?
2010. dec. 17. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a méretétől is függ. De egyszerűen el tudod te is dönteni: ha nem érzed a bunda alatt könnyedén a bordáit, akkor kövér.
2010. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Én láttam már sima házi macskát 10kg és szerintem undorítóan nézett ki.

Persze elhiszem, h az ember szereti a macskáját.

De az milyen szeretett, h szegény állat meg sem tud mozdulni annyira kövér?

Egy macska akkor szép ha átfér a kerítés közt ill. nem dagadt, mert úgy bár egy dagadt macska örül annak ha letud ugrani a székről vagy fel tud rá ugrani...

Nem csak a kajával lehet a szeretetet kimutatni!!!!!!!!!!!

2010. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha kövér, akkor nagyon vigyázz rá, mert egy hosszabb 1-2 napos koplalás már súlyos máj problémát okozhat. A macska szervezte nem tudja felhasználni a koplaláskor felszabaduló zsírt, ami végül a májában rakódik le.

Ezért koplaltatással nem lehet visszahozni a versenysúlyára, csak a normál adag közeli mennyiség etetésével.

2010. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy kandúrnál teljesen normális a 7kg...főleg ha házi macska.

A legtöbb lány házi cica (régi típusú) 4-5kg.A kandúrok nagyobbak vagyis ok a 7kg :D

2010. dec. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia!Ha zavar a kilója akkor fogd játékra mert így megkap mindent amit megszokott de még örömet is szerzel neki.Ha legalább fél órát szaladgál a labda után már kondiban tudja magát tartani :)vidd ki ott is tud játszani.Az egyik íróval egy picit nem értek egyet.A macskát ivartalanítás előtt koplaltatni kell.De szerintem a kedves gazda sajnálná a szeretett cicájának 2 napig alig adni enni :(Én a futkosást ajánlom a játékot s az egyéb játékokat.
2010. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Te tudod megítélni. Én láttam 7 kg-s macskát aki olyan kövér hogy guruk, ezzel szembe az én kandúrom 8 kg és nem kövér.

Amúgy ha nem kövérségtől 7 kg, akkor gratulálok, mert szép nagy példány a cicád. :)

2010. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a szomszéd macskája is van annyi és igazából nem a 'már gurul' kategória; mérettől függ
2010. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

21:08: Igen, és kövér macskánál pontosan ezért egy kicsit nagyobb az ivartalanítás kockázata, ha túlzásba viszik a koplaltatást.

Másrészt: nem szándékosan persze, de tudatlanságból életveszélybe sodorhatja a gazdája a kövér macskát. Épp ezért szoktam ezt kövér gyanús esetekben (nem tudom, ez az-e, mert nem ismerem a testalkatát) felhozni. Egyáltalán nem triviális tudás. Ezen kívül: ha elkóborol a kövér macska, igen könnyen előfordulhat a kritikus ideig koplalás. Annál is inkább, mert kövéren töredék az esélye, hogy sikeresen vadásszon a szabadban.

2010. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Enyem 6.3, es latvanyra vekony. Cserebe, anelkul fel tud nezni az asztalra, hogy felugrana. :P
2010. dec. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az enyém egy vörös kandúr ki van herélve(szegény)a neve Spuri és 8 kg (előtte 6 kg volt).Ha kiherélik őket utána elhíznak (bánatukban xDxDxD)Az egyik ismerősömnek is herélt kandúrja van ő 9 kg!
2010. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!