Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más macskája is nyávog hányás...

Más macskája is nyávog hányás előtt? Most láttam először hányni. Baj, ha nem undorodok annyira saját macskám hányásától, mint kellene?

Figyelt kérdés
Az enyém ivartalanítás után hányt egy kicsit, de ma láttam először hányni egy nagyot. Előtte furán nyávogott. Itt ültem a gép előtt és amikor hallottam, megfordultam és gubbasztott, majd hányt, elég furán. Semmi baja azóta. Összeszedtem a cuccot és nem olyan undorodva, ahogy mások tennék. Nem b@sztam le, mert nem tehet róla. Mondtam neki, nem mint ha értené, hogy legközelebb ne a szőnyegre csinálja, hanem a parkettára. Amikor takarítottam fel, nekiállta kotorni a szőnyeget, mint az almot. :) Előtte fél órával játszottam vele, lehet, hogy felkeveredett a gyomra? Egész nap döglött, szerintem hirtelen jött neki a mozgás vagy a szőr a hibás.
2010. dec. 20. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért kéne a hányástól undorodni? Természetes dolog.

Egyébként macskáknál simán előfordul, a mosdásnál lenyelt szőrtől így (is) szabadulnak meg. Az enyém nem szokott nyávogni előtte, csak kicsit öklendezik, oszt kész. És rendszerint találok a hányásban vizipálma-levél darabokat, mindig megeszi, és aztán hány tőle, de szerintem direkt hánytatónak használja (macskafűre rá sem bagózik). És semmi baja nincs tőla. Szóval macskahányás - ha egyébként nem tűnik betegnek - nem gáz. ;)

2010. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az én macskáméban is találtam levél darabokat. Úgy vettem észre, hogy a tápból egész darabokat is megevett. Mondtam is neki, hogy mi lenne, ha megrágná a kaját, mielőtt lenyelné. :) Direkt, mikor szedtem össze, megnéztem, mi van benne, mit evett, hátha baj van. A székletét is nézem, nem-e problémás.
2010. dec. 20. 21:06
 3/11 A kérdező kommentje:
Megint furán nyávogott és megint hányt, de már csak hígat. Remélem, nem lesz baja...
2010. dec. 20. 21:21
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy attól hányt, hogy belenyalt egy edénybe, amiben rakott krumplit melegítettem és felengedtem vízzel, mert nem ma szándékozom elmosni. Egyből kiöntöttem a vizet és lefordítottam az edényt, rászóltam.
2010. dec. 20. 21:31
 5/11 anonim ***** válasza:
A mi egyik cicánk elég hányós, sokszor a lenyelt szőr miatt, de sokszor azért mert nagyon mohón tud enni és egészben nyel le nagy mennyiségű kaját amit aztán ki is hány ahogy van. Előfordult vele is hogy furcsán, panaszosan nyarvogott hányás előtt de nem mindig. Azért ha sorozatban többször előfordul akkor nem árt orvoshoz vinni.
2010. dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3. hányáson van túl. Az utolsóban is találtam növényt. Remélem, nem fog egész este okádni, körbe a szőnyegen. Amúgy játékos, most vékony kötéldarabbal szórakozunk.:) Meglátom, holnapra javul-e, ha nem, dokihoz viszem.
2010. dec. 20. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is furán nyávog hányás előtt, mintha "gurgulázna". Innen tudom, hogy gyorsan van még időm őt elvenni a szőnyegről vagy a kanapáról... Én sem undorodom tőle, mindig nyugtatgatom, mert látom rajta, hogy kétségbe esik. Utána szépen összeszedem és leellenőrzöm, hogy mi jött ki belőle. (Általában szőrgolyó mert hosszú szőrű.)
2010. dec. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is külön egy fura nyávogással közli hogy hányni fog. Nagyon bírom a macskákban hogy mindenre külön szavuk van, meg azt is hogy ha nem értem meg akkor egyre türelmetlenebbül, "szájbarágósan" próbálja közölni míg végre megértem mit akar.


Eleinte hívtam, hogy az alom környékére hányjon, onnan könnyebb eltakarítani, most már magától odamegy.


Ültetni kell füvet hogy azt rágcsálja, akkor ritkábban fog hányni - általában a lenyelt szőr miatt hány. De néhanapján most is hány.

2010. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én cirmosom nem nyávog előtte, de nem is nagyon hány. 1,5 éves, és eddig összesen kétszer hányt: 1 éves korában (a tápos korszaka végén), és rá egy hónapra, a nyershúsos korszaka elején.

Viszont mindkétszer megadta a módját: az ágyon kezdte, onnan haladt kevésbé kritikus helyszínek felé...

2010. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az enyémnek mára semmi baja. Nem az volt a bajom, hogy egyszer hányt, hanem, hogy háromszor is, három különböző helyre a szőnyegen. :)
2010. dec. 21. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!