Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám egy hálátlan dög....

A macskám egy hálátlan dög. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Nem benti macska, kint van tartva. Amikor kimegyek hozzá sokszor azonnal szalad el. Csak akkor hajlandó odajönni, ha enni adunk neki, és éhes. Azt sem szereti, ha simogatják. Létezik ilyen macska? Van így értelme macskát tartani?
2010. dec. 24. 12:26
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

12.43-as hozzászólóhoz hasonlóan, az én egyik cicmókom is ilyen, csak ráadásul még elvonulós fajta. A másik cicám fajtiszta, születése óta állandóan emberek és macskák között volt, direkt nagyon sokat foglalkoztak vele. Az idősebb macskám falun született, ott nőtt fel, a kölyökhöz képest kissé "alulszocializált", egy embert fogad el csak (engem). Sok múlik azon, honnan jött a cica.

Fanni

2010. dec. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
54%

Nem arra amire szeretnéd "használni".

Ő akkor megy oda hozzád amikor ő akar és nem amikor te. Ezzel nem vagy tisztában, ezért is tetted fel a kérdést.

2010. dec. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Miért szerinted mire való? Te nem vagy ezzel tisztában, ezért is adtál kitérő választ.
2010. dec. 24. 17:18
 14/41 anonim ***** válasza:
86%
A cica van és kész. Az ölebek valók arra, hogy folyamatosan a kedvedben járjanak, bújjanak meg cukik legyenek. A cicák makacs, önálló kis lények, nem ugrálnak körül, elvárják, hogy te ugráld körül őket.
2010. dec. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Én a munkahelyemen sokáig etettem kóbórcicákat kell egy kis idő mire elnyered a bizalmukat.Otthon is van cicám ,szó szerint kivan nyalva a segge és mégis csak akkor lehet simogatni ha ő is akarja.Van hogy magától jön és kiköveteli a simit máskor meg ekszalad.Nem szabad ezért rájuk haragudni.Mikor eteted beszélj hozzá sokat és ne akard mindenáron megérinteni várd meg még ő közeledik hozzád.
2010. dec. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik macskám is ilyen, de nem nagyon érdekel, mert ott a másik 4, velük lehet szórakozni. o.O
2010. dec. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Hmm. Most 2 kinti és 2 benti cicám van, de le sem tudom magamról vakarni őket. Ha kimegyek, a kintiek mindenhová követnek és hízelegnek. Mostanában sajnos nincs annyi időm, de kiskorukban rengeteg időt töltöttem velük, nyilván ezért kötődnek hozzám. Eleinte az is elég, ha sokat vagy a közelében és beszélsz hozzá. Próbáld meg kézből etetni valami finomsággal. Sok türelem kell hozzá, de magadhoz tudok szoktatni, ha igazán akarod! :)
2010. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
79%
A macska eredendően arra volt jó, hogy a házak környékén megfogta az egeret. Az emberek kezdték tenyészteni, alakítgatni a különböző fajtákat, amelyek már az emberhez jobban kötődtek, sőt, nagyon sok már inkább a házban bent van tartva, hiszen értékes darabok. Sok ilyen macskában nagyon mélyen eltűnt az egérfogás tudománya.
2010. dec. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
60%

Én nem vagyok vele tisztában drágaságom? 26 éve vannak macskáim. Te teszel fel abszolút primitív kérdéseket (mégis mire való?... stb) és nem értelmezed a szöveget mert még ahhoz is sötét vagy.

Fogd már fel, hogy vannak macskák akik nem szeretik ha babusgatod.

Egyértelműen szarik rád mert pocsék gazda vagy. (Ha lehet annak nevezni.)

2010. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Adtak itt jó tanácsokat. A kézből etetés és a beszéd bejöhet, próbáld ki.

A "foglyul ejtés" akármilyen (akár simogatási célból is), viszont csak elidegeníti, ezért kerüld.

Ezzel szemben a tartós összezártság a lakásban hosszabb időre (pl. egy hét) segíthetne összmelegedni. Próbáltad már?

Ha befogadtad, felelős vagy érte, akárhogy viselkedik. Eszembe nem jutna egy macskát azért elzavarni, mert nem haverkodik eléggé. Inkább hoznék mellé másikat.

2010. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!