Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kérnek tanácsot, ha...

Miért kérnek tanácsot, ha úgysem jó egyik válasz sem?

Figyelt kérdés
Sok esetben nem lehet mást írni a kérdezőnek, mint azt, hogy vigye állatorvoshoz a macskát. De azt nem teszi, semmiképp. Hát akkor miért kérdez?
2010. dec. 28. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek miatt van sok kóbor állat.Szereti az állatát a maga módján,de költeni nem szeretne rá...

Hogy miért kérdez?Szeretné meggyógyítani...természetesen úgy hogy ne kelljen rá költeni.

2010. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nem viszi orvoshoz, szeretné megnyugtatni a saját lelkét, ezért vár biztató válaszokra.

(Szerintem....., szerencsére nem ehhez a "fajtához" tartozom)

2010. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Angelica1992 ***** válasza:

Nem biztos, hogy nem AKARNAK az állatorvosra költeni. Lehet, hogy csak nem TUDNAK, mert mondjuk nincsenek olyan anyagi helyzetben. (Más kérdés, hogy akkor miért tartanak állatot)

Amúgy én megtudom őket érteni. Ha apróságról van szó (pl cica tüsszög), akkor tényleg megfontolandó, hogy kiadjon e a gazdi néhol 5-10 ezer forintokat egy kivizsgálásra, mikor az orvos is csak annyit mondana, hogy holnapra semmi baja. (A komolyabb dolgokra nem tudok mit mondani. =/ Én már akkor érdeklődtem az állatorvos honlétéről, mikor a cicám tüsszögött. Szerencsére akkor nem értem el, mert a semmiért fizethettem volna)

2010. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is megértem, ha nem TUD költeni az állatára, én is így vagyok (sajnos). De amikor választ kapnak, azt írják pl. hogy nem nagy baj, ha elpusztul a macska, van utánpótlás, mert van nőstény macskája, az meg úgyis állandóan ellik. Ettől vagyok dühös, mert igaza van az első válaszolónak, ezek miatt van ennyi kóbor állatka (akiket én nagyon-nagyon sajnálok, emiatt van nekem annyi macskám, hogy már nem bírom anyagilag, mert a szomszédaim is ilyenek. Én csak befogadó vagyok, nem szaporító, mégis engem vont kérdőre a múltkor az állatorvos, hogy "elkerülhető lenne a macskáim szaporodása ivartalanítással. Én meg jól megválaszoltam neki. Nekem az összes macskám ivartalanított, ennek ellenére minden évben gyarapodni kényszerülök 2-3 macskával, mert nem hagyhatom őket éhen pusztulni, megfagyni. Ma már 11 "saját" macskám van, pedig már 4 macskám nem él :-(((. Ja meg 4-5 külsős/vendég macska, akiket csak etetek esténként. De ezt már nem bírom anyagilag se, meg fizikailag se. Hát ez van. Más felelőtlenek abban bíznak, hogy majd csak lesz valami "hülye", aki befogadja-eteti stb. az ő által elhagyott állatot. Az ilyeneket kéne megbüntetni, de jól!!! Hogy olcsóbb legyen neki az állat ivartalanítása, mint a büntetés, mert addig semmi javulás nem következik be, amíg az állatvédelmi tv. egy rakás sz...t se ér.
2010. dec. 29. 18:45
 5/5 Angelica1992 ***** válasza:

Úristen! OO Ezt, hogy mindegy elpusztul e, hisz van utánpótlás szöveget még nem olvastam sehol. Hát ez durva... Basszus...Ez esetben megértem, hogy miért vagy úgy oda. =S

Amúgy én is sajnálom a kóbor, kidobott cicákat. Nekem 2 ilyenem is van. Az elsőnél nagyon kivoltam. Szinte sírva kértem anyumat, hogy had vigyem haza. Nagyon megsajnáltam. Még abban a hónapban hazahoztam egy másikat. Hoztam volna a testvéreit is, de mire oda került volna a sor, addigra már elvitte őket más =) Amúgy most 3 cicám van.

Várom már a tavaszi / nyári időszakot, mikor a cicák ellenek. Kíváncsi vagyok, hogy hány macskával találkozok majd az utcán. Remélem találok majd párat (Nem félreérteni! Nem úgy értem, hogy remélem kidobják őket, hanem, hogy remélem HA kidobják őket, akkor találkozom velük). Hazahoznék mondjuk egy kisebb almot =) A babacicákat meglehet zabálni =3

Persze etetni is kell őket, de azt eddig szerencsére mindig megtudtam oldani. =) Nálunk csak az a gond, hogy a cicák ugyebár olykor szagosak...és most télen ragaszkodom hozzá, hogy bent legyenek... Ebből vannak kisebb viták, de tavaszig csak kibírják a családtagok =)

2010. dec. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!