Kezdőoldal » Állatok » Macskák » MEgharapott egy kóbor macska....

MEgharapott egy kóbor macska. Milyen bajom lehet tőle?

Figyelt kérdés

Hüvelykujjam harapta meg. Ott ahol ujjlenyomatot vesznek, meg ott ahol a körmöm és a husi érintkezik.

kinyomkodtam a vért, lefertőtlenítettem, de nagyon lüktet, és fáj. meg is dagadt.


2010. dec. 28. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem ártana egy tetanusz oltás. Mindenképpen menj dokihoz. Mivel kóbor macska, meg amúgy is, nem tudni, mi bajod lehet a harapásától. Jobb megelőzni.
2010. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
hogy harapott meg?
2010. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Én rákérdeznék a háziorvosnál vagy az ügyeleten legalább telefonon. Nem értek hozzá, de minden bacival tele vannak a háziállatok, amik a sebekbe kerülve eléggé fertőzőek lehetnek. Lehet, hogy meghív a doki egy tetanuszra még mielőtt elkezdene haladni a piros csík.


24/L

2010. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Felsorolni is sok lenne mennyi bajod lehet. Orvosnál voltál? Metr tetanuszt azt kell kapnod kóbor állat harapása után. A sebet ellenrőizd folyamatosan,figyeld. Ha elkezd gennyezni,nagyon feldagad akkor fordulj vele orvoshoz.

Egyébként nem papolni akarok,de remélem ezután nem fogdosol kóbor állatokat.

2010. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem okoskodni akarok,de a tetanusznál semmilyen piros csik nem fog megjelenni,a piros csik az nyirokérgyulladást jelez,nem vérmérgezést.
2010. dec. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Vérmérgezésnél bizony jelentkezik a csík....
2010. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
...de tetanusz mindenképp kell!!!!
2010. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
A macskák veszettséget terjesztenek.
2010. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Igen,lesz csík ha az illetőnek nyirokérgyulladása is lett a harapástól,a vérmérgezés mellett. De biztos az én tanáraim,és az összes kórtan könyvem hibás volt.

Ez olyan mintha te elvágod az újjad,ezzel egyidőben megfázól-folyni fog a taknyod,de nem a vágástól.

2010. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Engem is harapott már meg...

Elég brutálisan szép kis heg maradt az újjamon :D

Betadínnal kell lefertőtleníteni.Semmi bajod nem lesz tőle...

És nem kell tetanusz oltás...nem terjeszt veszettséget ha el is kapja belepusztúl.Amennyiben nem randevúzik vadállatokkal kizárt dolog,hogy egy macska veszett...

2010. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!