Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskanátha, vagy nem?

Macskanátha, vagy nem?

Figyelt kérdés
Ma hoztunk haza egy kiscicát, kosárban. Bár nem sokat volt kint a hidegben, inkább a vonaton és a buszon, de attól félek megfázhatott. Könnyezik a szeme, és néha prüszköl. Ez lehet macskanátha? Vagy ez a tünet még "kevés"? Nem akarom hogy bármi baja legyen és esetleg későn vigyem el állatorvoshoz, de ha nem komoly, csak esetleg "meghűlt" kint, akkor nem vinném el, ha nem muszáj. Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 29. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínű megfázott, komolyabb baja nem lesz szerintem vagy ha lesz is nem fog belehalni fél nap alatt. Holnapra lehet begyullad a szeme, akkor bőven ráértek gondolkodni hogy állatorvos vagy kamillás borogatás egyelőre :)
2010. dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A macskák nem tudnak "megfázni". Az általad felsorolt tünetek utalhatnak macskanáthára, de ezen kívül még sok más betegségre is.


Amiért nem célszerű várni az állatorvos felkeresésével:

Ha valóban macskanátha, akkor minél hamarabb kap a cica gyógyszert, annál jobbak a túlélési esélyei. Nem célszerű megvárni, hogy láza legyen, hogy kiszáradjon, stb. csak azért, hogy valóban akkor vidd őt orvoshoz, amikor már valóban rosszul van, ahogy te írtad, van "elég tünete". Ugyanis lehet, hogy akkor már késő...

Ha csak egy kevésbé súlyos fertőzés, akkor is jobb előbb kezeltetni a cicát, mint megvárni az esetleges szövődményeket (elárulom, akkor a kezelése is drágább lesz).


Üdv,

egy macskatenyésztő

2010. dec. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Frissen "beszerzett" állattal egyébként is az a normális, ha az első út az állatorvoshoz vezet. El kellene kezdeni az alap immunizálást, és parazitamentesíteni is.
2010. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mára már a kis orra is betaknyosodott, és a szeme is könnyezik, meg csipás :( Egyébként étvágya van, eszik rendesen, nem "szédeleg", ilyenek de azt hiszem ma megejtek egy utat a dokihoz - az a baj, hogy most is hideg van kint, remélem nem lesz rosszabb... Pici rések vannak csak a dobozon, rácsos, de remélem nem lesz gond. Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 29. 11:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínű macskanátha, az enyémnek is ez volt a baja. Sárga trutyi jött az orrából, kötőhárgya gyulladás. Viszont rendesen játszott és szaladgált, bár a betegsége után még élénkebb lett. Vidd el orvoshoz, de készült fel rá, hogy nem lesz olcsó..
2010. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvittem ma, azt mondta, valószínű légcsőhurut... Kapott vitamint, antibiotikumot, egy kis étvágyserkentőt :)
2010. dec. 29. 17:51
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Hát ezek a tünetek csakis macskainfluenza tünetei!

Én megjártam a procedúrát mind a két

kiscicánkkal épp most 3hónaposan!

Elvittük őket oltatni,én mondtam az állatorvosnak hogy az egyik tüsszög,megnyomkodta az orrát,meghallgatta és úgy látta semmi gond,be is oltotta őket (pedig volt csak még nem "kifejlődött").Rá 3 napra a tüsszögős nagyon beteg kezdett lenni,2 nap múlva már a másik

is:tüsszögés-sűrű váladékkal,39.2 láz,,csipás-könnyes szem!Hát én nem

tétováztam,felhívtam egy pesti klinikát inkább,hogy mit csináljak.Ott

mondták írassak gyermek Augmentin 156mg/5ml port szuszpenzióhoz (én

Curam-ot kaptam 156,2mg/5ml por szuszpenzióhoz) és napi 1ml 2x/nap [(ez háziorvostól),(de előtte szerezz be egy gyereket,mert felnőttnek nem írhatja)] és még

Béres Minera csepp macskáknak(ez állatpatikából): 1csepp/kg/nap mindegyiknek.Mellette

élőflórás joghurtot adtam nekik,hogy a pocijuk ne károsodjon!Már 4 nap

után az egyiknek elmúlt minden külső jele a másik még kicsit tüsszögött,de semmi

váladék,csak egy kis orrdugulás.1 hétig adtam a kezelést és teljesen meggyógyultak.

Azt biztosan eldöntöttem semmilyen emlékeztető oltásra nem viszem

őket!Házicicák,én minden védelmet meg akartam adni nekik és így

elcseszerintette a Doktornő.1kombinált oltása van mindegyiknek,Frontline Combo

megvolt,féreghajtás rendszeres ahogy kell így kicsi korban (itt falun egy

macska sem kap semmit vagy nagyon ritka esetleges féreghajtást,oltást biztos nem)!

Most,hogy

influenzásak voltak szerintem a védettség is kialakult náluk,akárcsak az

embereknél!(Bár a kombinált oltásban nem tudom mi van még)

Nem tudom okos dolog -e az oltást elmulasztani másodszor,de én így döntöttem!Egy emberben is kialakul a védettség az influenza ellen,ha minden "car" oltás nélkül gyűri le.Természetesen a féreghajtót és a bolha/kullancsirtást nem hanyagolom,de semmi szuri!

Mind a kettő átesik majd az ivartalanításon a Zokni (fiú) Október végén a Hiszti (lány) December közepén.Amiket biztos nem ez-az állatorvos fog elvégezni,amelyik majdnem megdöglesztette őket!Hát ennyi lenne az én történetem,remélem van akinek segíteni tudtam!

2011. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Koborcica válasza:

Sajnos ell kell vinned. Én 1 1/2 hétig kamilláztam meg ilyesmi. Hétfön vittem el. 2300 Ft a szemcsepp. 6000 Ft az oltás. Ha szerdáig nem csökken a tüsszögése újabb oltás :(

Amíg beteg nem tisztálkodik. Most kezdte el nyalogatni magát ami jó jel és egy két tüsszögés volt csak. Más ember pénz talál az utcán én meg ezt beteg de rendkívül ragaszkodó macskát....

2020. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!