Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális hogy a cicám száraz...

Normális hogy a cicám száraz kaja után csak a csapból hajlandó inni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 03:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Nincs ebben semmi rossz.

De bezzeg a mi kutyánkról mi legyen akkor a vélemény ? Hiába van a táljában a friss tiszta ivóvíz ,odamegy az ablakmosós vödörhöz és abból iszik. Egy benzinkúton vagyunk és mindig rakunk ki egy vödörben habos,vegyszeres vizet kefével ,amivel az autósok lemossák a lámpát ablakot. Na erre a koszos löttyre jár rá rendszeresen ez az ütődött és vigyorogva lafatyol belőle .

2010. dec. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

A miénk mindig csak a csapból ivott, tálból soha, szerintem nem is tudott. Bár így visszagondolva mintha egyszer rajtakaptam volna. :) Mert azért mindig volt kint neki tálkában is víz.

De ez azért gáz, mert például a műtétje után is csak a csapból tudtuk megitatni, pedig nagyon szomjas volt. Szerencsére szinte mindig volt vele otthon valaki aki megitatta, úgyhogy nem kellett neki soha sokáig víz nélkül lennie.

De lehet kapni ilyen kis dísz csobogókat, amibe kell egy kis vizet önteni és mindig azt keringteti.

2010. dec. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Én azt hittem, hogy csak az én macskám ilyen lökött:) De ezek szerint van még néhány.
2010. dec. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az én macskám sem iszik a tiszta vizes ivótálkából, inkább a teknősterrárium vizéből...
2010. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kezdő cicatartóként vettem neki vizestálat, odaraktam a száraztápos mellé. Sosem használta, ellenben a kádból nyalogatta a maradék vizet :S


Ezért átraktam a kádba a vizestálat, de nem azt a kicsit amit vettem, hanem egy jégkrémesdobozt. Azóta abból iszik. Hogy miért pont a vizes kádban ücsörögve szeret innni, arra értelmes magyarázatot nem tudok adni :)

2010. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, létezik olyan itató cicáknak, amik olyanok, mintha forrásból inna, de ezek drágák. (Amúgy tényleg ugyanazt a vizet keringetik, tehát jól becsapjuk vele a finnyás cicákat, de sebaj :-D)

Olvastam egy trükköt, amivel nekem is sikerült leszoktatnom a macs-lányt arról, hogy kizárólag a csapból legyen hajlandó lefetyelni (végülis nem vagyok ott mindig, hogy megnyissam neki, attól meg ég óvjon, hogy magától rájöjjön, hogyan kell a csapot megnyitni...! :-D)

Minden helyiségben kell neki itatótálat kitenni, és rendszeresen cserélni bennük a vizet. Nálunk ez bevált. Már nem érdekli a csap, és érdekes, hogy most már csak a konyhai itatót használja, azt nem, ami a száraztáp mellett van, a többire már nincs igazán szükség. Bár a múltkor megörült, mikor a magam számára bekészített bögre vizet megtalálta az éjjeliszekrényen...

Szerencsére az enyém még csak 5 hónapos, nevelhető. <3

Fura tud lenni a macska-észjárás, dehát ettől is olyan szeretetreméltóak.

2010. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi úgy szoktattuk rá, hogy amikor a csapból akart inni, kicseréltük a vizét a tálkájában és oda raktuk és az ujjunkat belemártva a friss vízbe - itattuk- aztán már magától folytatta az ivást.
2010. dec. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szia! Szerintem, csak azt akarja, hogy elkényesztessétek.Bocsi, hogy ezt mondomc, mert még az lehet, hogy kicsit-kicsit kényes.Más nem lehet.
2010. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is a csapból iszik.. Néha-néha tálból is,de jobban szereti a csapot. Ki tudja miért.. Macskák.. :D
2010. dec. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém meg szívesebben lenyalogatja az esernyőről, esőkabátról a vizet, vagy felnyalogatja a földről a kiömlött vizet, esetleg a bepárásodott ablakot is "megtisztítja" =D Ritkán látom a vizestálkájából inni.
2010. dec. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!