Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb táp, konzerv?

Melyik a legjobb táp, konzerv?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 14:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Táp: Royal Canin, Hill's, Acana, Orijen, Blue Buffalo, Iams

Konzerv: Almo Nature, Gimpet, Miamor (ebből van gagyi is), Schmussy

2010. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Brigi ^^ ***** válasza:
31%
A konzervtől felpuffad a hasa, nekünk az állatorvos mondta... én csak szárazkaját (friskies főként meg néha kitekatot, bár a kitekatot már megunta a kis válógatós) és otthoni maradékokat (hús, tészta, csont amit szeret harapdálni, ... stb.) adok neki.
2010. dec. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
szerintem a prime dog nagyon jó és az ára is kedvezőbb
2010. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Angelica1992 ***** válasza:

Én a Royal Canin tápra esküszöm =)

Valaki azt mondja, hogy ettől fakul az állat szőre, de mi még nem tapasztaltunk semmi ilyesmit.

2010. dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Az Orijen, és bármely más táp, amelyik saját alapanyagokból, saját gyártóüzemben, az eredeti alapanyag tápanyagtartalmát megőrizve készül.


Csak ilyen kevés van. Royal és a legtöbb "prémium" táp ugyanazokból az alapanyagokból, ugyanazokban a bérmunkásüzemekben, az alapanyagokat ugyanúgy sterilre főzve készül, mint whiskas és társai. Együtt is buktak a kommersz tápokkal a 2006-2007-es kínai melanin mérgezések idején (lásd az FDA, az amerikai hatóság website-ját a 2006-2007-es több tízmillió egységes táp visszahívásokról). Az Orijen természetesen nem volt érintve ebben a táp visszahívásban (sem).

Az Orijen nem csak úgy reklámozza magát, hogy a prémium tápok új kategóriája, hanem tényleg az (egyszer a reklámnak is lehet igaza).

2010. dec. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom... Én etettem Orijennel és Acanával, mivel nekem is ezek összetétele a legszimpatikusabb, de a macskáimnak kifakult a szőre, és lesoványodtak. A tenyésztők, akiket ismerek, szintén nem rendelkeznek túl jó tapasztalatokkal az Orijent illetően. Kinek mi jön be...
2010. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

00:53 vagyok

Utolsó: érdekelne a téma. Nem tudsz véletlenül olyan, tápgyártóktól független website-ot, ahol a gazdik maguk statisztikázzák a macskáik táplálkozási/egészségügyi adatait? Mikor, mivel etetettek, és közben milyen betegségeken estek át a macskáik.

Az enyém egyébként nem Orijent, hanem egyenesen nyershúst (+lazacolaj, meg vitaminok) eszik. Korábban a kommersz táptól sovány volt, most sportos, nem sovány, nem kövér. De a szőre valóban nem kimondottan fényes. Versenymacskának lehet, hogy nem lenne ideális a natúr kaja. De, hogy melyik étrend mivel jár, szívesen megnézném egy ilyen website-on. (Nem úgy, hogy valaki egy cikkben összefoglalja a tapasztalatokat, hanem úgy hogy a nyers adatállomány is folyamatosan hozzáférhető)

2010. dec. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sajnos nem tudok ilyen oldalról. Pedig én is sokat nézelődtem, mert szeretném a lehető legjobbat adni a cicáimnak.

Nekem törzskönyves cicáim vannak, így több tenyésztővel is beszéltem már erről, hogy mivel érdemes szerintük etetni a macskát. Az Orijent nem favorizálják, a legtöbbjük Royalos. Azt mondják a túl sok fehérjétől kihullik a macska szőre, és nem lehet "felhízlalni", ami kiállításokon ugye nem jó pont. Ez számomra elég abszurd, mivel a macska a természetben is húst eszik, de tény, hogy a sajátjaim sem voltak a legjobb formájukban, amikor ezt a tápot kapták.

Igazából ha nem hordod kiállításra, szerintem a nyers húsos menü (csontnyesedékkel, lazacolajjal, zöldségekkel) tökéletes. Attól biztosan nem lesz húgyköves a macska, csak oda kell figyelni, hogy minden meglegyen benne. ha már nyers hússal etetsz biztos ismered ezt az oldalt, de ha mégsem, akkor érdemes megnézni: www.catnutrition.org Itt elvileg vannak receptek a nyershúsos etetéshez.

Sajna nekem az egyik cicám kizárólag tápot hajlandó enni, félek nem lesz jó vége. :(

2010. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
amit legóbol teck deckből és playmobilból darálnak
2010. dec. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A mi cicánk Kitekatot eszik.szép fényes lessz tőle a szőre.Tápban pedig Felix jön be neki a legjobban, mert az ilyen szószos mártásban van.=)
2011. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!