Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány vagy fiú macskát vegyek?...

Lány vagy fiú macskát vegyek? Melyiknek i az előnye és a hátránya. Teljesen kezdő cica tartó leszek.

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 20:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Nekem volt lány és fiú cicám is

Az jött le a cicatartásból,hogy a lány macskák bújósak, többet dorombolnak, az öledbe ülnek

A fiú macskák meg rohangálnak, nagyon játékosak és agresszívabbak :D Persze nem a rossz értelemben, csak ha elkapnak jobban megrugdosnak, megkarmolásznak.

Igazából minden macskának van személyisége, szóval ez az egész személyiségfüggő, de nekem ez jött le az egészből :D

2010. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

dettó ugyan ezt akartam írni, mint az előző:D

nekem is volt "fiú" és "lány" is, viszont nekem most nőstény macskám van, most inkább azt ajánlanám:)

2010. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a személyiségétől függ. Nekem a lány egy igazi vadmacska, tényleg olyan, mint egy vadállat, karmol, harap, fúj, a fiú meg felnőtt korára is játékos maradt.
2010. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

nekem lany cicam van :)

a fiu meg a lany cica kozott hààt :)

a làny tuzeòl akkor nagyon hangosan nyàvog.a fiu meg "megjeloli "a teruletet ha tuzel :)

akkor a lany cica dorombosabb bujosabb :)

2010. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy lakásban tartott cica lesz, vagy kertes házban, kint fog élni.


Ha lakásban tartod, ajánlatosabb nőstény, vagy ivartalanított kandúr cicát választani, mert az ivaros kandúrok spricceléssel jelölik meg a területüket, ami azt jelenti, hogy bűzös vizeletét a bútorok, falak, stb. oldalára spricceli. Ivartalanított kandúr nem csinálja ezt.Az ivaros nősténnyel pedig egyetlen gond van: amikor tüzel (egy évben többször), olyankor 1-2 hétig éjjel-nappal hangosan nyávog,ami hihetetlenül zavaró lehet...


Kertes házban a spriccelést kint csinálja,tehát ez a gond nem áll fent.Viszont a nőstény macska ivartalanítás nélkül kertes házban tartva egy évben többször is szaporodhat (akár 3-szor 4-szer is!),ami almonként 3-6 kölyökcicát is eredményezhet...A kandúrok pedig rendszerint nőstények után kutatva sokszor elcsavarognak,más kandúrokkal verekednek, és gyakran komoly sebekkel jönnek haza,amit kezelni kell.Sajnos olyan is előfordul,hogy többé elő sem kerülnek...


Ha össze kellene foglalnom a véleményemet, én azt mondanám,hogy teljesen mindegy,hogy milyen nemű cicát választasz, az,hogy mennyire bújósak, kedvesek,elsősorban nem a nemtől,hanem az egyedtől függ,minden macska más még egy fajtán és nemen belül is.Viszont ha nem szeretnéd szaporítani/tenyészteni a jövőbeni cicádat,akkor mindenképpen ivartalanítsd mihamarabb,még kölyök korában. A cica is és Te is jobban jártok úgy.


Ha pedig bármikor bármilyen tanácsra van szükséged,nyugodtan írj privát üzenetet, kicsi gyerek korom óta vannak macskáink, szívesen segítek amiben csak tudok!


Üdv:25/L

2010. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképp ivartalanítani kell a kintieket és a bentieket is. Érdemesebb örökbefogadni cicát, a tapasztalatom szerint nemtől függetlenül hálásabbak és ragaszkodóbbak a rossz körülmények közül családba kerültek.
2010. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Úgy gondolom teljesen mindegy. Bár nekünk most lány cicánk van (11 éves).

Lehet morbidnak fog hatni, de az előnyt ill. hátrányt csak az ivartalanításon tudom szemléltetni. A fiú cicák ivartalanítása ugyanis olcsóbb, és kisebb az esélye későbbi szövődmények kialakulására. Viszont ha tenyészteni (szaporítani) szeretnéd majd, akkor érdemesebb lány cicát választani. Pláne ha családi házban laktok, ugyanis a bak cica előbb-utóbb úgyis elmegy "felfedező" körútra, majd visszatér. Viszont ha nem szeretnél kiscicákat ivartalaníttatnod kell őket, lehetőleg 1 éves koruk előtt.

A bak macskának talán annyi a hátránya, hogy ivartalanítás nélkül, erős szaga lehet, amit egyébként néhányan nem is éreznek.

Tehát gyakorlatilag csak a későbbi dolgok miatt érdemes mérlegelni az ivar kiválasztása miatt. Hiszen a bak cicák utódjait lehet nem is látod majd.

Még 1 dolog. Ha pedigrés cicát vásárolsz, érdemesebb lányt venni, mert a szaporítás miatt, ha az szakszerű, akár jó áron tovább is tudsz adni majd az új kiscicákon.

2010. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

a nőstény jobb egerésző, viszont bármikor vemhes lehet

a kandúr pedig hetekre is kimaradhat, és lustább is, de ő is szeretnivaló :)

2011. jan. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében mindegy,mindkettőt érdemes ivartalanitani,de általában a fiú cicák kedvesebbek,bújósabbak.Mondjuk nekem lány van,és a maga módján cuki,meg bújik,de kellett idő mig ez kialakult nála,bizalom...A lényeg,hogy ha fiú,ha lány imádni fogod.Sok örömöd lesz benne...:)Milyen fajtát veszel,vagy akár egy cuki házimacs lesz?
2011. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 tigress válasza:

A kandúr spriccel, meg jelöl a "fiúváladékával", és még csavarog is körbeudvarolni a környéket. De ugyanúgy lehet ragaszkodó, de a mienk nyafogósabb.

Nekünk a nősténycicánk volta pofabefogósabb, de bele se merek gondolni, hány kiscicát hozott volna haza évente, ha menet közben véletlenül el nem veszik. (Elkísért a másik utcára az engedélyem nélkül (vidéken lakunk, nem autó ütötte el), és megijedt a kutyáktól, azóta se láttam - fél éves macsesz, és nem tud hazajönni... Pedig kerestem már többször... És ha kimégy az állatpiacra, ott időnként ingyen is osztogatják a kiscicákat, a keverék cica ellenállóbb mint a fajtiszta, és ha ingyenes, akkor az olcsóbb is, mint a törzskönyvezet...

2011. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!