Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák kb mennyi idősen...

A macskák kb mennyi idősen kezdenek el kóborolni? Egy 8 és fél hónapos nem fiatal még a kóborláshoz?

Figyelt kérdés

Ugyanis tegnap óta nem láttam...Van több cicám, apu adott nekik reggel enni, és nem tudja pontosan, hogy látta-e. Én meg úgy emlékszem, mintha dél körül láttam volna, de az sem biztos, csak az, hogy tegnap este sem láttuk, és ma reggel sem. Még csak 8,5 hónapos...Szerintem még túl kicsi a kóborláshoz, főleg ilyen időben. Ha nem jön haza délután kb 3ig, akkor elmegyünk megkeresni.

Szerintem nem olyan buta cica, de azért aggódom érte...


A ti cicátok mikor ment el kóborolni először?


2011. jan. 1. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos.Ha megkerül,és itt az ideje,ivartalanítani kell,mert ha nagyobb lesz sokszor eltűnik majd,el is ütheti valami,ellentétben az ivartalanítás után.Tudod nekem van 8 perzsamacskám,úgyhogy hidd el,ez nagyon is humánus,nem fog a cica haragudni rád.
2011. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:)

De azért szerinted megkerül? Nekem is van sok cicám, volt, hogy nagyon sokáig nem kerültek elő, de félek, őt még soha nem láttam házon kívül [bár apám azt állítja, hogy ő már látta kint az utcán párszor], meg szerintem még nagyon fiatal...bár, ha meggondolom egy másik cicám, aki 1 éves, ő is valahol 8 hónapos kora körül kezdett kimászkálni, csak ő mindig hazakerült :S

2011. jan. 1. 15:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem lehet tudni.Ha akar biztos hazatalál.Gondold el,amikor mi 10 km-rel odébb költöztünk,az egyik macskám 15 alkalommal visszament a régi házhoz.Hogy honnan tudta az utat,az számomra is rejtély,de este már nagyon vigyázni kellett,hogy kint ne maradjon,mert akkor elindult.Remélem,visszamegy.De sajnos durvább esetek is előfordulnak,amit nem is akarok leírni neked,hogy miért nem megy vissza esetleg.Sajnos egy ember közelsége nem mindíg egyenlő az állatok iránti szeretettel.Bízom benne hogy nem történt ilyen,mert aki bánt egy állatot,azt meg tudnám ölni.
2011. jan. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szia!az én középső cicám már 4 hónaposan kezdett el kóborolni,a kicsi,egy éves múlt,ő nem jár el sehová szerencsére,a nagy 10 éves lesz,fél éves kora óta csavarog,el szokott tűnni 9 napra is néha,ilyenkor én is aggódom,de fel a fejjel!vissza fog jönni
2011. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos én is tudom, hogy mik történhetnek, ezért is félek nagyon. Főleg, hogy szilveszter volt, és ilyenkor sok hülye mászkál az utcán...:S

Annyit biztosan tudok, hogy autó nem ütötte el, mert nem láttam macskát elütve az utakon.

De szerintem ember sem bánthatta, mivel nem az a fajta cica, aki minden emberrel barátkozna, ha meglát egy idegent itthon, rögtön szalad.

Esetleg a kutyáktól tartok...:S

De nagyon remélem, hogy hazajön. :)

2011. jan. 1. 17:14
 6/10 A kérdező kommentje:
3. köszi a bíztató választ =)
2011. jan. 1. 17:15
 7/10 A kérdező kommentje:
visszajött a cicuska :) huhh...nem tudjátok elképzelni, hogy mennyire boldog vagyok, és megkönnyebbült, hogy nincs neki semmi baja.=)
2011. jan. 1. 21:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennek szívből örülök.Vigyázz rá.
2011. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
örülök neki
2011. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én egyik macskám már 4,5 hónaposan ivarérett volt, a tiéd 8 és fél hónaposan már rég ivarérett, itt az ideje az ivartalanításnak.
2011. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!