Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan nyugtathatom le a...

Hogyan nyugtathatom le a megvadult macskám?

Figyelt kérdés

A macskám megijedt tőlem, felugrott a radiátorra és beakadt a lába. Azután rámordított, sikított, fújt.

Azóta bármikor meglát, akkor fúj és ordít. 52nm-en élünk 3-an, így ez tarthatatlan.

Hogyan tudnám lenyugtatni?


2011. jan. 1. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz könnyű... Szerintem kerüld a direkt szem-kontaktust a cicával és semmiképp ne akard szeretgetni. Végezd a napi dolgokat, mint ha ott sem lenne. Adj neki enni-inni, almozd. Mikor eszik, idővel óvatosan simitsd meg a hátát. Remélhetőleg lassacskán rendeződik a viszony.
2011. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van olyan, aki tapasztalt már hasonlót?
2011. jan. 1. 18:08
 3/6 Angelica1992 ***** válasza:

Nálam nagyon régen volt ilyen. Perzsa cica volt, én azt hiszem 5-6 éves. Valamiért nagyon utáltuk egymást, ő fújt rám már akkor, hogyha egy szobában voltunk.

Nem nagyon foglalkoztam vele, de mikor hívtam akkor mindig odajött és kis simogatás után nagyon tudott szeretni. Persze közben agyon karmolt, mert hát rossz szokása volt...

Szerintem próbálj a közelébe menni / vagy magadhoz hívni és simogatni =) Ha látja, hogy tudsz rendes is lenni, akkor keresni fogja a társaságod.

Amúgy miért ijedt meg tőled?

2011. jan. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért ilyedt meg. Most adtunk neki 2 napot egyedül, hogy lenyugodjon. Ma reggel megint begőzölt. Semmit nem csináltam, csak álltam a fürdőszobában és kidobtam egy zsepit. Beállt az ajtóba és elkezdett fújni rám, meg ordibálni. Előtte 5 perccel még semmi baja nem volt velem.
2011. jan. 3. 09:50
 5/6 Angelica1992 ***** válasza:
:/ Huh, hát akkor nem tudom... Mindenesetre legyél türelmes. Amúgy mennyi idős a cica? Állítólag a kisebb cicáknál van egy "szocializálódós" korszak, amikor nagyon kell figyelni rájuk, illetve a saját viselkedésünkre, mert akkor döntik el, hogy szeretni fognak e minket vagy nem =D Ha akkor valami rosszat csinálsz, akkor azt egy életre megjegyzik.
2011. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem hülye szokásom volt hogy állandóan dögönyöztem a macskákat :d és volt egy érzékeny macskám..aki ezért úgy megsértődött hogy állandóan fújtatott rám :'DD meg mindig megtámadott:'DDDDD
2011. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!