Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet még bújós a cicám?

Lehet még bújós a cicám?

Figyelt kérdés
Van egy cicám olyan 8-9 hónapos kan cica. Fél éves korában ivartalanítva lett. Eddig nem nagyon bújós cica néha bújik csak, simogatást is kevés ideig tűri. Nem nagyon hallottam még dorombolni, és az ölemből is kiugrik. Változhat ez még? Eddig annak tudtam be hogy még játékos majd kinövi, de még mindig nem szereti ha felveszem, nem marad meg az ölemben és nem dorombol, nem bújik. Változhat ez idővel, vagy mostmár mindig ilyen lesz?
2011. jan. 4. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha idősebb lesz, és lustább, biztosan szívesen marad majd meg az öledben :) nem minden macska szereti ám, ha tapizzák.
2011. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"tapizzák" LoL te tapizod a cicád?:D

amugy meg kedves kérdező:majd meg hozza a lustaság :)

2011. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem, mert nagyon sok év után döntöttem úgy, hogy lesz cicám, és most egy kicsit csalódott vagyok, hogy nem bújik, meg kiugrik a kezemből, mert így olyan, mintha nem szeretne.
2011. jan. 4. 18:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem minden cica bújós, ez teljesen macskafüggő. Az én másfél éves kandúrom is kis "köcsög", mindenhová követ, olyan mint egy utánfutó, ha hozzáérek dorombol, de mégsem tűri ha simogatni akarom. Néha nagy kegyesen bemászik az ölembe és megmosdat. :) Úgy gondolja ő a főnök, lehet a te cicád is így van ezzel.
2011. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A mi cicánk sem marad az ölemben ha belerakom hogy simogassam.De van mikor magától odajön, ott dagaszt, aztán alszik.Ő sokat szokott dorombolni.Nem szabad erőltetni, mert akkor nem fogja megszeretni.
2011. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy jutalomfalatot adsz neki úgy, hogy a tenyeredben tartva a jutalomfalatot, az öledbe csalogatod.
2011. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt meg ne próbáld, amit az utolsó írt! Úgy ki kapja a kezedből a falatot, hogy örülhetsz, ha nem viszi az ujjadat is. Na jó, ennyire nem durva a helyzet, de ez nem kutya, nem fogja békésen megvárni, amíg odaadod neki. :)
2011. jan. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
van egy kóbor cica, ami hozzánk jár enni, meg már van neki macskaajtó a pincébe.. az folyamatosan dorombol ha a közelében vagyok, de ha fel akarom venni, leugrik. ha meg simogatom a hátát, akkor lelapul a földre, ha a hasát simogatom, akkor domborítja a hátát (pedig nem gyömöszölöm), ha meg felváltva, akkor hullámzik :D
2011. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen cicám. Ő volt a legragaszkodóbb, de idegesítette, ha simogatom. El kell fogadni ilyennek, attól ő szeret, sőt talán jobban szeret és ragaszkodik hozzád, mint a bújós cicák. A bújós cicáim jönnek mennek, de ő mindig mellettem volt. Ha jó kapcsolatot akarunk kiépíteni a cicával, akkor tiszteletben kell tartani az igényeit, nem szabad semmire sem kényszeríteni. Kedvesnek kell lenni vele és sokat beszélgetni hozzá, majd hagyni, hogy ő közelítsen, ahogy neki jól esik. :-) Becsapni, átverni tilos!
2011. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19:34: Egy házimacska nem leopárd. Van amelyik nagyon szépen, kulturáltan tud kézből enni.
2011. jan. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!