Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám kikaparja a fülét,...

A macskám kikaparja a fülét, már véres neki. Mivel lehet gyógyítani, és megakadályozni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 22. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szia.én is jártam így.én bekentem neki betadinnal,hogy ne fertőződjön.csinltam neki erősebb kartonból egy gallért amilyen a kutyáknak szokott lenni mikor visszavágják a fülét.nekem bevállt.nem fért hozzá és szépen betudott gyógyúlni.mire begyógyult le is szokott róla.de azért megnézettem állatorvossal mert valamiért vakarja.nekem azt mondta hogy valami megsérthette a fülét és idegesítette,azért vakarta.aztán csak egyre nagyobb lett a seb rajta.próbáld meg te is ezeket.hátha segít.
2008. jan. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A fülvakarásnak legtöbbször élősködő az oka; atka vagy bolha. Mindenképpen el kell vinni orvoshoz, mert ha látsz is valamit a füle külső részén, az sokszor csak a jéghegy csúcsa..

Az orvosi kezelés meg tudja szüntetni az élősködőket és ezáltal a viszketést.

2008. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha barnás-feketés váladék is van a fülében,akkor egészen biztos hogy atkás.Feltétlenül vidd orvoshoz,nemcsak azért mert borzasztó lehet az örökös viszketés,hanem fertőző is.Nem megakadályozni kell a vakarózást hanem gyógyítani az okozóját.
2008. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,az én hibám hogy nem irtam oda hogy szoba cica,mégsoha nem volt kint és nincs rajta élősködő.Egy kis karcolás van a fülén belül(bele kapott)azt vakarta.Bekentem tetránnal és szépen gyogyul.
2008. jan. 26. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!