Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne csinálni ezzel a...

Mit lehetne csinálni ezzel a macskával, nevelés, hogyan?

Figyelt kérdés

Két macskánk van. Egyes macska kiscica kora óta nálunk van, kinti, szobatiszta, nem kéreget, nem lop, ha kevesli a kiporciózott kaját, akkor megy, és vadászik magának gerlét. Vele nincs is baj.

Kettes macska egy évesen került hozzánk, befogadtuk, mert kidobták. Nem tudjuk, ki volt az előző gazdája, de gondoljuk, hogy talán panelben lakhatott, a viselkedése a másik macskával, velünk, meg egyáltalán alapján. Nem eszi meg a macskakaját (csak a Whiskast, az meg drága, és mi nem olyat veszünk), szobatiszta, nem lehet elölhagyni ételt, mert felugrik, és lop, állandóan kéreget, ha olyankor van bent, amikor mi eszünk.


2011. jan. 9. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Következesen kell nevelni, és ha nem eszi meg a szerényebb kajákat, akkor sajnálom! Hagyjad, hadd éhezzen, majd eszik, ha kellően megéhezett! Szerintem biztos panelban lakott, a füvet sem ismeri szegény! De szép lassan hozzá fog szokni.
2011. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Hagyjad, hadd éhezzen, majd eszik, ha kellően megéhezett"

Igen, de ezért gondolja, hogy a vendégváró kaja neki van a spájzba készítve vagy a süti az asztalon.

2011. jan. 9. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én macskáim is ilyenek, pedig kapnak pofont, ha feljönnek az asztalra, de max annyit érek el, hogy ne nyúlkáljanak az ételembe, hanem csendben üljenek az asztalon :D Ha már nagyon szemtelenek, nagyobbat kapnak, de agyonverni se szeretném őket, sokszor csak dorombolás a válasz a pofonra....:) Jelenleg én sem tudom, hogyan tudnám őket jobban megnevelni, nekem csak az egyik válogat, csak a konzerv kaját hajlandó megenni, na meg ami az asztalon van, de a száraz tápot már nem. De volt, hogy nem volt otthon konzerv és nem volt más választása, akkor megette a száraz tápot is, az igaz, hogy kicsit ki kell éheztetni. Egyébként egy darabig ez enyémek is whiskast kaptak, de egyfolytában fingottak tőle, így áttértem a cba-sra meg az ilyen olcsókra, a hús százalék ugyanannyi mint mondjuk a kitekatban, csak jóval olcsóbb, és ugyanúgy megeszik. Ilyen olcsó konzervet adhatsz neki, kb 130 Ft egy darab. Sajnos nekem se telik prémium tápokra, de ezt is nagyon szeretik, szépen nőnek, egészségesek.
2011. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és olyanok, mint a mágnes, ellököm a kajától, ugyanúgy visszajön, pofozom, ugyanúgy visszajön, eljátsza vagy 20szor, akkor ideges leszek, hirtelen mozdulatokkal, elzavarom őket, majd 5 perc múlva ugyanott vannak....Lehet, hogy valamit elrontottam a nevelésben :)
2011. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem jól nevelitek őket. Nem pofont kell adni, hanem egy jól irányzott vízsugárral kell eltalálni őket. Vízipisztoly, de megteszi egy kiürült pumpás spray-s doboz is! Nagyon hatásos! És határozottan, hangosan mondd közben, hogy "nem!" Ha kunyerbál, következetesen ne adj neki, de sohase, mert ha egyszer megszeged, lőttek az egésznek! Még egy dolog: ne hagyd elöl a kaját!
2011. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!