Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért rágja a körmét?

Miért rágja a körmét?

Figyelt kérdés
Ma láttam először, hogy másfél éves kan cicám a fogával húzogatja, rágja a körmét. Csinálta az egyik hátsó és az egyik mellső lábánál. Gondoltam megnézem, hogy milyen neki ott, de nem engedte. Belement neki valami vagy túl hosszú és ahogy visszagörbül böki? Találkoztatok már ilyennel?
2011. jan. 10. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám csinál ilyet, döbbenten láttam, hogy egyszerűen letépi a körmének a felső rétegét, egészben. Alatta meg ott az új, én megnéztem neki.

Mondjuk ő nagyon kíméli a bútorokat, szinte sose karmolássza őket, csak néha az ajtófélfát. Lehet, hogy ezért folyamodik a drasztikusabb körömápoláshoz.

2011. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az enyém is ugyanezt csinálja...nincs semmi gond ezzel...pedig az enyémnek még kaparófája is van! :)
2011. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőnél a pont: a felső elhalt réteget szedi így le.

De azért a biztonság kedvéért MINDENKÉPPEN nézzétek meg hogy nem túl hosszú-e a cica körme, mert ha elkezd visszahajolni, abból nagyon nagy baj lehet, és a cica is borzasztóan szenvedne tőle! Ha túl hosszú, le kell vágni, vagy ha ti nem értetek hozzá, elvinni orvoshoz/kozmetikushoz, aki megoldja. Olyan NINCS hogy a cica "nem engedi", könyörgök, egy átlagos macska 5-6 kiló, ti minimum 10 nagyobbak vagytok, 1 ember takaróba csavarja és lefogja, a másik megnézi a körmét. (bár azt is hozzáteszem hogy egy jól szocializált cicának nem jelent gondot a karomvágás, dehát senki se tökéletes, ez van)

2011. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert a cica körme rétegesen nő, olyan mint a hagyma. Így távolítja el a legfelső réeget.
2011. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Enyém is csinálja. Sőt még álcának is használja. Ha rászólunk, hogy ne vakarja a nyakát, úgy csinál, mintha csak a körmeit rágcsálta volna, azért lenne nyújtva a hátsó lába.

(Máskor is hülyének néz ez a kis mocsok. Rájött, hogy nemigen látunk a sötétben, úgyhogy ha kingedjük a lépcsőházba, akkor amíg ki nem kapcsol a világítás, addig csak ül, mint egy kisangyal. Amint viszont kikapcsol, nekiindul a soron következő csínyjének. Azt a meglepett arcot, amikor egyszer váratlanul felkapcsoltam a világítást, amikor éppen a tiloslépcső felé tartott... (nem gondolt arra, hogy a folyosói világítás is létezik, nem csak az a kinti, amivel ő számolt).

2011. jan. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!