Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adnál enni a szomszéd cicájának?

Adnál enni a szomszéd cicájának?

Figyelt kérdés
A szomszédunknak van két kismacskája, akik átjárnak hozzánk is. Kinti cicák, nem éheztetik őket, nem soványak, de agyonetetve sincsenek. Szívem szerint adnék nekik, de nekünk is van négy macskánk, anyagilag azoknak is épp elég állandóan venni a konzervet. Egyszerűen nem értem, miért hoz valaki magának kiscicát, pláne mindjárt kettőt, ha nem tudja rendesen etetni.
2011. jan. 13. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Azért egy kis plusz kaját még tudsz nekik szerezni. Nem?
2011. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem a nassolással van baj, persze, hogy ki tudok tenni neki egy kis kaját. A probléma az, hogy volt már korábban egy macskájuk (nyáron halt meg szegényke), aki ugyanígy alkalmi falatozással kezdte nálunk, aztán pár hét múlva esze ágában sem volt többé hazamenni. Ráadásul annyit volt itt, hogy nem volt szívünk nem beengedni, mikor az összes többi macskánk bejöhet. Szóval semmi perc alatt a mi macskánk lett. Nem szeretnék megint két újabb cicát.
2011. jan. 13. 17:14
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Hol a probléma?!Nem kell kövér disznókat csinálni a macskákból se. Állításod szerint kapnak enni, csak agyoneteve nincsenek. Ebben semmi kivetnivaló nincs.


Ó, és felmerült már benned, hogy ugyanazért van két macskája, amiért neked négy, annak ellenére, hogy anyagilag megterhelő? Emésztgess kicsit, hátha sikerül megérteni az összefüggést...

2011. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
minden cica máshol is eszik. (igy a tieid is) ez tutibiztos. csak ha nincs bezárva.
2011. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezek a cicák jönnek és kunyiznak. Otthon csak maradékokat kapnak, abból is minimális adagokat. Valószínűleg egerésznek hozták őket, a házba a legnagyobb hidegbe sem mehetnek be. Nálunk a cicák ott vannak, ahol szeretnének, színhúst és konzervet kapnak. Tudom, hogy nem mindenki kedvenckének tartja a macskáját, de a szívem megszakad, amikor ilyen kicsapott macsekokat látok. Ugyanakkor mindegyiket mégsem fogadhatom be. Tavaly télen kilenc macska kosztolt nálunk, abból 7 szobacica lett. Most végre csak négy macskánk van (egy meghalt, kettőnek gazdit szereztünk), erre hoznak még kettőt.
2011. jan. 13. 17:20
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne etesd őket.

Pár éve volt egy cicám, akit a szomszéd elkezdett etetni. Teljesen odakapott hozzá, pedig mi is normálisan etettük, de a nő mindig úgy teletömte, hogy nálunk már nem is nagyon akart enni. Nagyon idegesített, mert én neveltem fel a macskát, én hoztam ide, én hordtam orvoshoz, úgyhogy szóltunk neki. Hát pont leszarta...

Ha látod hogy kapnak enni, és nincs bajuk, akkor hagyd őket!

2011. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem volt kutyánk, hozzánk is idejárt a környék összes macskája plusz kalóriákért, pedig a legtöbbjüket ismerjük, nagyon is jó helyük van, gömböcök. De a mi cicáink is mentek kunyizni, ahol tudták, hogy megszánják őket. A cicák már csak ilyenek, ha tudják, hogy a szomszédban is kapnak, hülyék lennének nem elfogadni :=). Szerintem is tehetsz ki nekik enni, bár azért lássuk be, elég lenne egy kis baromfinyesedéket, nyakat, lábat adni, nem kell drága konzerveket és színhúst adni a szomszéd macskáknak. De azt is megteheted, hogy egy csendesebb helyen átdobod nekik a kerítésen, így mégiscsak otthon kapják a kaját. Ha nem viszed túlzásba a gondoskodást, nem fognak hozzátok költözni.
2011. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi etetjük a cicónkat, mégis kunyizik a szomszédban.

A szomszéd cicót is etetik (méghozzá virslivel, parizerrel, meg minden jóval) néha mégis átjár kunyizni hozzánk.

Volt olyan macskánk, aki pont azért szokott át ehhez a szomszédhoz, mert mi nem tudtuk ilyesmivel etetni, "csak" maradékot, meg olcsóbb macskakonzervet kapott, amit aztán már nem is volt hajlandó megenni, ment egyenesen a szomszédba.

Sok cicc csinálja ezt. Nem is biztos, hogy annyira éhes, csak kíváncsi, vagy éppen nem olyat kap otthon, mint ami a szomszédban van és meg akarja kóstolni.

Viszont ha adsz neki és a te kosztod jobban tetszik neki, mint az otthoni, akkor oda fog szokni hozzád, és ha nőstény, később oda is fial.

Szóval ha tényleg nem éheznek a cicók és nem akarsz plusz cicókat, akkor ne etesd!

Az nem baj, ha nincsenek agyon hizlalva, nem egészséges, ha kövér egy cicc, bár télen kicsit több kalória kell nekik.

Ha nem soványak túlzottan, ne aggódj értük!

2011. jan. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

17:32 vagyok, a kommentedhez csak annyit: írtad, hogy hidegben nem mehetnek be a szomszéd cicák a lakásba.

Képzeld, van olyan, hogy kinti macska, régen is volt, ebbe nem halnak bele.

A mi macskánk ki kinti cica és ha hideg van, inkább kint készítek neki valami bélelt helyet fedett, szélvédett helyen, mint hogy bevigyem a melegbe, aztán meg ha jól felmelegedett, kitegyem a hidegbe, hogy jól megfázzon. Pont azért, mert szeretem és nem akarom, hogy baja legyen.

2011. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

17:36-nak.

Nálunk a macskák bent vannak amikor be akarnak jönni. De ha kedve van kimenni akkor nyávog az ajtónál és kimegy. Pár óra múlva visszajön.

Ám soha nem fázott meg egyik se ez miatt. És már nem fiatal manyekok.

2011. jan. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!