Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicáim ivartalanítottak és...

A cicáim ivartalanítottak és az egyik kissé meghízott és neki néha nem sikerül pisilnie egy-egy időszakban miért? Lehet veseköves?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Jajjajjjaj!

Az én sisám perzsa,nem tudom a tiéd milyen.Fiú cica volt,aztán ivartalaníttattuk,de az állatorvos elfelejtette mondani hogy savanyítani kell a vizeletét!Ezért homokköve lett,ami miatt nem tudott pisilni!Mindenhová próbálta,pl lábtörlőre,cipőkbe,hátha sikerül, néha véres volt neki.Majdnem megkatéterezték, de C vitaminnal sikerült helyrehozni!!!Azóta is napi egy 60 mg-os C vitamint kap,össze kell nyomni a szája két oldalát,hogy kinyissa, majd berakni neki hátra, összezárni a száját,és masszírozni a torkát,így lenyeli!

Haladéktalanul adj neki,mert elpusztulhat!!!És hívj állatorvost!DE a C mehet,nem kell kivárni míg ideér, addig is jobb lesz a cicának!

És írj hogy mi van!!!!Gyorsan cselekedj, ez nem várhat!!!!

2009. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a c vitamin adásos választ azonnal adom is a cicámnak.
2009. febr. 2. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:
C-vitaminról ilyen indikációban én még nem hallottam, de vannak speciális, húgyköves cicáknak való tápok, megelőzésre és kezelésre. Először állatorvossal kell megvizsgáltatni a cicust, mert nem mindegy, milyen fajta köve van, attól függ a kezelés. Nem beszélve arról, hogy ez a betegség nagyon fájdalmas tud lenni, akár el is záródhat a húgycső. Nem is értem, hogyhogy még nem vittétek orvoshoz szegénykét??
2009. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!