Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ennek a cicának...

Szerintetek ennek a cicának milyen élete lehet így?

Figyelt kérdés

Vendégségben voltam egy ismerősömnél néhány napig. Én nem tartok macskát, így sok információm sincs a tartásukról, de a vélemények érdekelnek.


Egy 1,5 éves lánycica, kis panel lakásban. Mióta leválasztották az anyamacskáról, azóta panelban van. Jórészt csak az ismerősöm szobájában és az erkélyen. Az idegenektől nagyon fél, előlem is elbújt, mikor meglátott.


De a lényeg, hogy én nagyon megleődtem dolgokon abban az egy hétben. Az illető sokszor lusta a koszos macskaalmot időben levinni, és cserélni. A cica többször nem az almot használta, míg ott voltam, hanem a szőnyegre pisilt, egyszer oda is kakilt. A szobában az egész szőnyeg cicapisi szagú már. A gazdi ilyenkor nagyon dühös volt, meg is ütötte a macskeszt.


De nem lehet, hogy a túlhasznált almot már nem akarja a cica használni, és az volt a baj?


Néha, ha megharagszik a cicára, kirakja a panelház elé fél órára. A macska úgy meg can ijedve, hogy mozdulni sem mer onnan.


Valamint az illető szerint ha reggel többet kap a cica enni, akkor aznap már nem kell neki semmi, csak másnap reggel. Valami Tesco tápot, vagy ilyesmit adott neki, és a "több kaja" azt jelentette, hogy reggel kapott egy akkora párzsi darabot, mint egy női ököl fele.

Ez az állat csak ilyen párizsin, meg tápon él.


Én míg ott voltam, kértem az ismerősömet, hogy etessük meg este is. (én nem hittem, hogy a reggel kapott egy darab párizsit, azzal elvan egész nap.)...


Mit gondoltok erről az egészről? Egy nap hányszor kell etetni egy cicát, hogy ne legyen éhes?


Én nem értek a macskatartáshoz, de nagyon sajnáltam azt a kis állatot.


2011. jan. 16. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Naponta 2x kell etetni, reggel és este. Az almot rendszeresen cserélni kell. Ápolnia kéne a bundáját, játszani vele, és simogatni... ha még meg is üti, az már állatkínzás.
2011. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is panelban lakunk és velünk él egy cica is. Száraz táp egész nap van előtte a tányérjában, naponta egy tasakos ennivalót kap reggelre és estére elosztva, ill. kap még párizsit, virslit, a levesbe főtt húsból is adunk, szóval többször eszik egy nap. Az almot is rendszeresen kell takarítani, ha a cica a szőnyegre végzi a dolgát, akkor az a gazda hibája, ezért kizárólag a gazdáját kellene megbüntetni, nem a cicát! A cicus ugyanis nem tudja levinni maga után a szemetesbe a használt almot. Ami az idegenektől való félelmet illeti, a mi cicánk is eleinte fél, óvatos a látogatókkal szemben, de egy idő után előjön, nézelődik, ismerkedik. Valószínűleg az ismerősödhöz nem nagyon járnak emberek, ezért lehet a cica elszokva a többi ember társaságától. Azt meg nem is értem, hogy az ismerősöd, ha megharagszik, kiteszi a macskát a ház elé! Összességében azt mondom, ennek az embernek nem lenne szabad állatot tartania. Nem képes felelősségteljesen, az állat igényeit figyelembe véve gondoskodni egy élőlényről. Ha van rá lehetőséged, próbáld kimenekíteni ezt a cicát ettől az embertől. Valahogy meg kellene győzni, hogy ő milyen jól járna vele, ha nem lenne macskája, nem kellene pénzt költeni rá (ennivaló, alom), nem kellene takarítani utána, nem lenne büdös a lakásban a pisi-kakitól. Remélem, sikerrel jársz!
2011. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

uristen.ez borzalmas.:(szegény cica

nekem is van cicám, és napi 3X kap enni.

és miaz hogy kiteszi az utcára?? egy szobacicát nem lehet kitenni..

szerintem nemis szereti azt a kis állatkát, csak uralkodni akar valaki felett..jézusom milyen emberek vannak.:@

2011. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
örülök, hogy nem az én ismerősöm.
2011. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
figy. ez ellen azonnal tenni kel valamit...szőrnyű amit csinál a macskával az ismerősöd!és hogy kitenni a ház elé???Ez állatkinzás....ha nem a te rokonodról lenne szó én már régen hívtam volna az állathatóságot vagy olyas valakit aki tesz ez ellen valamit....bocs de nekem az a véleményem h itt már csak te tucc segíteni és ha te se tucc akkor kérj segítséget mert ez így nem mehet tovább...:(
2011. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A napi egyszeri etetés már önmagában is kínzás egy macskának mert az ő emésztőrendszerük a napi sok kis adag evésére van ráállva, akár napi 10-13 kisebb adagot is elfogyaszthatnak egy nap. Ezért száraz táp mindig kéne legyen előtte, hogy bármikor tudjon belőle eszegetni. A többi dologról már nem is beszélek, tudván hogy a macska milyen tiszta állat és milyen érzékeny az alom tisztaságára, vagy hogy mit érezhet akkor amikor kicsukják a házból vagy megütik. A kicsukással amúgy se ér el az illető semmit mert a macska nem tudja miért zárták ki, nem tudja összekötni a rosszaságot és a kizárást mint büntetést. Egyszóval hanyag, felelőtlen ember akinek egy kaktusz sem való, nemhogy macska. Én a helyedben biztosan megmondtam volna neki a véleményemet.
2011. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az én ismerősöm lenne, nagyon összevesztem volna vele. Nem tudnád elkérni tőle szegény cicát? :(
2011. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!