Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Simán tüzel vagy lehet beteg...

Simán tüzel vagy lehet beteg is a macskánk?

Figyelt kérdés

Állandóan nyávog, ha velünk van, de elég keservesen, és oda is pisil, ahol eddig még soha. Ha beraknám az alomba, ak is a parkettára pisálna :S


Nőstény macska, kb lehet annyi idős, h tüzeljen, de nővérem már betegségre gyanakszik, mert nagyon nyávog. Szobacica, csak 1x-2x ment ki a hidegre, mert imád kiugrani az ablakon, de ak is csak max 5 percre.


Eszik rendesen, pislogóhártyája nincs fennt.


2011. jan. 16. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyávogni tüzelés alatt is szoktak, erre az ivartalanítás jó megoldás lehet. Hempereg, kelleti magát? Mert ezek tüzelésre utaló tünetek. De ha fájdalmasan nyávog, akkor baja lehet.


Az meg, hogy össze-vissza pisil, lehet a stressztől, attól, hogy megváltozott valami a környezetében, de akár húgyköves is lehet, az is így kezdődik. Pisilni tud rendesen, vagy csak ilyen piciket, pár cseppet? Nem pisil véreset?

2011. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden jel szerint tüzel a kisasszony. Így tél közepe táján szokott a cicáknál az első nagyobb tüzelési ciklus lenni, és ha nem párzanak, akkor ez elég sokáig eltart. Az én nőstényemnél a leghosszabb tüzelés, amikor nem engedtem kandúr közelébe karácsonytól tavasz végéig tartott.


Simítsd végig a hátát, gyengéden masszírozd meg a háta végét, a farkánál! Ha erre elolvad, és még vadabbul nyávogni kezd, esetleg még el is dobja magát, akkor egészen biztosan tüzel.


Ilyenkor elég ijesztő hangokat adnak ki a nőstények, de ne aggódj, semmi komoly baja nincsen.


Ha nem tenyésztésre szánt cica, akkor érdemes elgondolkodni az ivartalanításán, mert pár nap múlva már éjszaka is üvöltözni fog, és ez még nagyon gyakran így lesz a későbbiekben is. Arról nem is szólva, hogy ha kiengeditek, meglóghat, vagy bemehet hozzá egy kóbor kandúr, és akkor kereshettek egy szakajtónyi cicának jó gazdát.


Üdv, egy cicatenyésztő

2011. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon jó, h ezt írtátok, mert nővérem már nagyon aggódott.

elég szép mennyiséget pisil, és most az ágyat spécizte ki magának.

ha simogatom, ak el is hallgat, és tényleg olyan kéretős kedvében van, hanyatdobja magát, és vár egy cicafiút.


az a pár nap eljött, hajnalban is elkezdett nyávogni, én meg elkezdtem pörgetni a levegőben, rázogatni (persze ezeket nem durván), agyonsimogattam, de nem hagyta abba, én meg megőrültem tőle. még szerencse, h nővérem holnap után költözik a macskákkal együtt, de azért hiányozni fognak :)

2011. jan. 16. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!