Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskanátha ellen?

Mit tegyek a macskanátha ellen?

Figyelt kérdés
A macska elkapta az úgy nevezet macskanáthát. Olvastam már egy pár dolgot róla de még mindig nem tudom , hogy mi tegyek. Az állatorvoshoz nem tudunk elmenni mert 1 hónapra elment. Ezért valami házi gyógymodhoz kell folyamodnunk . Tudtok ilyeneket mondani? A macskáknak gyógyszert hol lehet szerezni ?
2011. jan. 17. 15:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Másik állatorvoshoz vidd. Amikor az én dokim ment szabira, én is elvittem egy másikhoz - mert közben lebetegedett a cicám. MINDENKÉPP VIDD ORVOSHOZ! nem tudom kihangsúlyozni mennyire fontos ez, ő majd ad neki gyógyszert. nyugodtan mond meg neki, hogy a ti dokitok elment, nem fog harapni,vagy átcsábítani.. a házi gyógymódot felejtsd el.
2011. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%

A macskanátha cseppfertőzés útján terjed, az emberekre veszélytelen. A betegség megjelenése oltással jó eséllyel kivédhető. A legjellemzőbb tünetek: láz, tüsszögés, orrfolyás, begyulladt szemek. Macskanátha esetén nagyon fontos a minél korábban megkezdett állatorvosi kezelés.

Macskanátha


Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a macska állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz a macskát, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma.

Hogyan ismerjük fel?


Mi a macskanátha?

A tüsszögés a macskanátha egyik jellemző tünete

A macskanátha tünetileg nagyjából ahhoz hasonlít, mint amikor az ember influenzás: köhög, tüsszög, orra folyik, szeme váladékos. A különbség annyi, hogy macskanátha van "sima" és vírusos eredetű is, ezek külsőleg nem nagyon különböztethetők meg egymástól.

Mennyi ideig tart?


A macskanátha kezelés nélkül sokáig elhúzódhat, sok szenvedéssel jár (gondoljunk csak arra, amikor mi, emberek influenzások vagyunk!), és sajnos az állat elhullását is okozhatja. Mindenképpen tanácsos állatorvoshoz vinni a macskát, hogy mihamarabb elkezdhessék a kezelést. Otthon pedig tanácsos meleg helyen tartani, finom eledellel táplálni, és macskáknak való vitamintablettákat „beletuszkolni". Ha elég erős a cicánk, akkor a gyógyszeres kezelés és a gondos ápolás hatására 8-10 nap alatt felépül.

Én elkaphatom?


A macskanátha nem kimondottan zoonózis, de ettől függetlenül nem szabad prüszkölős macskát hagyni pici gyerek közelében aludni, és ügyelni kell az általános higiéniai szabályok betartására is!

2011. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
ez a kérdés sem az előző nem válaszolt az én kérdésemre!
2011. jan. 17. 17:31
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

Menj el egy állatgyógyszertárba, ott általában tudnak tanácsot adni. Már ha tényleg macskanátháról van szó.

Nem tudom merre laksz, de nagyobb városokban biztosan van állatgyógyszertár. Házi praktikát sajnos nem tudok mondani.

2011. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%
Talán azért nem válaszoltak a kérdésedre mert te otthon semmit nem tudsz tenni ellene. A kezeletlen macskanátha nagy eséllyel pusztuláshoz vezet, ezek a tények, nincs mit rajta ragozni. Vagy elviszed egy állatorvoshoz aki megkezdi a kezelését vagy várhatod otthon a csodát hogy hátha meggyógyul. Állatpatikában receptköteles gyógyszert nem fognak adni hiába is mennél el oda.
2011. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Nincs házi gyógymód. Orvos adhat neki antibiotikumot. Arra van szüksége. Ha nagyon rosszul van infúzió is kell. Ha nem viszed el másik orvoshoz, valószínüleg meghal.
2011. jan. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
16:37-es vagyok: azt hittem, érteni fogod a leírás alapján, hogy NEM tudod gyógyítani, szenvedni fog az a nyomorult állat. Sajnálom, hogy nem jutott el addig, ahova szántam. Mármint az értelmedig.
2011. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
hanem tudtok arra a kérdésre válaszolni amit mondtam inkb ne is irjatok ! ok?
2011. jan. 19. 18:58
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
A kérdésed az volt, hogy mit tudsz tenni ellene. SEMMIT. a eddig nem voltál képes elvinni a macskádat és beadatni neki az ellene való oltást, akkor ne haragudj...
2011. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%

Sok értelmes, okoskodó ember jár erre.. -.-

Igen is lehet mit tenni, otthoni kezeléssel.

Sokan (tévesen) azt hiszik, h nem lehet az állatnak ember gyógyszert adni. Nem tudom, ki találta ezt ki, nem is érdekel, de ez csak egy tévhit.

Szóval, ha van otthon embernek való antibiotikum (pl. PYASSAN 250 mg kemény kapszula) és lázcsillapító (ALGOPYRIN 500 mg tabletta), akkor meg lehet kezdeni az állat otthoni kezelését. Mivel ezek emberi dózisok, ezért értelemszerűen el kell osztani, vagy is a kapszulát szétszedni és a port kb. 4 részletben beadni. Az Algopyrinnel ugyan így, abban az esetben, ha lázasnak érezzük a macskát. 5-7 napig kell így kezelni az állatot, közben odafigyelni a folyadék bevitelre és, h állandó szobahőmérsékeleten (melegben) legyen az állat.

2012. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!